Zoom Uygulaması iPhone, Android, Windows ve Mac’te Nasıl Kullanılır?

 Zoom Uygulaması iPhone, Android, Windows ve Mac’te Nasıl Kullanılır?

Evden çalışmak ve evden dersler söz konusu olduğundan beri Zoom’u hala kullanamayan bireyler var. Yakınlaştırma, video konferans ve görüntülü görüşme için Zoom önemli bir araç haline geldi. Milyonlarca insan, sosyal mesafeye devam ederken iş toplantılarına katılmak, canlı dersler, arkadaşları ve aileleri görüşmek için kullanıyor.

Zoom, kurumsal dünya tarafından yıllardır kullanılan ancak son aylarda sektörde baskın bir güç haline gelen bir video konferans uygulamasıdır. Google Meet, Microsoft Teams ve Skype gibi rakipleri hızla yeni özellikler eklemeye zorlamaktadır.

Zoom’a kayıt olma ve kullanımı

Zoom’u kullanmaya başlamadan önce, bir web kameranız olduğundan emin olmanız gerekir.Yakınlaştırma, mobil ve bilgisayarlar dahil tüm cihazlarda çalışır. Bir akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız bunun için endişelenmenize gerek yok, çünkü bunlar zaten öne bakan kameralarla birlikte geliyorlar. Aynı şey dizüstü bilgisayarlar için de geçerli.

Ancak, bir masaüstü bilgisayarınız varsa (veya dizüstü bilgisayarınızda daha iyi video kalitesi istiyorsanız), kendinize bir web kamerası satın almanız gerekir. Popüler seçenekler arasında Logitech C310 ve Microsoft Lifecam HD-3000 bulunur.

Web kameranızı hazır hale getirdikten sonra, Zoom web sitesini ziyaret ederek Zoom’a kaydolma zamanı .

Her iki durumda da, hesap sayfanıza getirildiğinde, ihtiyacınız olan Zoom istemcisini bulmak için sayfanızın üst kısmındaki Kaynaklar sekmesine tıklayabilirsiniz. Yazılımınızı seçin (Windows veya Mac) ve Zoom istemcisini indirin.

Mobil cihaz kullanıyorsanız, Apple’ın iOS için App Store’unda veya Android cihazlar için Google Play’de bulunan Zoom uygulamasıyla gidebilirsiniz .

Zoom’u bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda kullanmak için aslında hiçbir şey yüklemenize gerek yoktur. Tek ihtiyacınız olan bir web tarayıcısı.

Bir Yakınlaştırma toplantısına katılma daveti aldığınızda, toplantı URL’sine tıklayın. Tercih ettiğiniz tarayıcıda yeni bir sekme açılacak ve masaüstü istemci uygulamasını yüklediyseniz, toplantı uygulamaya geri dönecektir.

Ancak, masaüstü istemci yazılımınız yoksa, Zoom tarayıcı penceresi sizden indirmenizi isteyecektir. Bu öneriyi göz ardı edin ve altındaki ince yazıya geçin: “Uygulamayı indiremiyor veya çalıştıramıyorsanız, tarayıcınızdan katılın.”

“Tarayıcınızdan katılın” bölümünde vurgulanan metni tıklayın ve bir Yakınlaştırma toplantı sayfası sunulur. Kendi adınızla giriş yapın ve toplantıya katılın.

Zoom uygulamanız seçtiğiniz cihaza indirildikten sonra, bir Zoom toplantısının nasıl ayarlanacağını bilmeniz gerekir .

Hesabınıza giriş yapın. O zaman, bir toplantı planlama seçeneğiniz olacak. “Yeni bir Toplantı Planla” düğmesine tıklayın ve toplantının ne zaman yapılacağına, kimin katılacağına ve daha fazlasına karar verin.

Bu ayarlandıktan sonra, Zoom size katılımcılar için oturum açma bilgileri ve kullanıcıların uygulama aracılığıyla veya telefonlarında oturum açma olanağı verir.

İlginç bir şekilde, Zoom ayrıca mobil kullanıcılar için hızlı bir oturum açma özelliği ile birlikte gelir. Bu nedenle, aramanıza katılan biri Zoom’a sahip değilse, Zoom numarasını hızlı bir şekilde arayabilir ve Zoom, toplantı kimliğini ve diğer bilgileri herhangi bir gecikme olmaksızın girerek otomatik olarak onları alır.

Zoom’da bir toplantıya veya bir ders’e nasıl katılınır

Bir Zoom kullanıcısından davet alırsanız ve siz de değilseniz, yukarıda belirtilen şekilde telefonla kolayca katılabilirsiniz. Tarayıcınızda, toplantılara video yoluyla katılmanıza izin veren ince bir istemci de indirebilirsiniz.

Zoom uygulamasını cihazınıza zaten indirmiş olduğunuzdan, hızlı bir şekilde katılmak için toplantı sahibi tarafından sağlanan Toplantı Kimliğini girmek için bu uygulamayı da kullanabilirsiniz. Zoom ayrıca, gitmeniz gereken yere kolayca ulaşmanız için her bir toplantısı için benzersiz URL’ler oluşturur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın