YouTube’un iOS uygulaması, resim içinde resim özelliğine kavuştu

 YouTube’un iOS uygulaması, resim içinde resim özelliğine kavuştu

YouTube’un iOS uygulaması, resim içinde resim özelliğine kavuştu

Video akış platformu Youtube’un iOS uygulaması, resim içinde resim özelliğine kavuştu. Şirket, yaptığı açıklama ile artık YouTube Premium kullanıcılarının, yeni özelliği kullanabileceklerini duyurdu

iOS için YouTube uygulamasında resim içinde resim

Kullanıcıların iPhone ve iPad’lerinde gezinirken küçük bir açılır pencerede video izlemeye devam etmelerini sağlayan resim içinde resim özelliği artık iOS için YouTube uygulamasında kullanılabilecek.

Bir YouTube sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, özelliğin şu anda dünya çapındaki iOS kullanıcıları için YouTube Premium abonelerine sunulduğunu söyledi. Açıklamanın devamında ABD’deki tüm iOS kullanıcılarına resim içinde resim özelliğinin getirileceği yeralıyor ancak sözcü, kullanıcıların bu özelliğe ne zaman erişebilecekleri hakkında bir zaman belirtmedi.

Apple, geçtiğimiz yıl iOS 14 ile birlikte iPhone’larda resim içinde resim özelliğini desteklemeye başlamıştı ancak özellik, YouTube uygulamasıyla düzenli bir şekilde çalışmıyordu. YouTube’ın özelliği iOS’a getirmesiyle birlikte artık bu problem de ortadan kalkacak.

Resim içinde resim özelliği, YouTube Premium aboneleri için kullanıma sunulmaya başlandı ancak tüm kullanıcılara ulaşması biraz süre alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın