YouTuber Hak Etmediği Halde Elmas Play Butonu Aldı

 YouTuber Hak Etmediği Halde Elmas Play Butonu Aldı

1,3 000 000 aboneye sahip bir YouTuber, YouTube’un eşleşme sistemini kandırarak 10 000 000luk kanallara verilen Elmas Play Butonu aldı. YouTuber, ödülünü(!) almak için diğer bir YouTuber’dan da yardım istedi.
Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, 2012 senesinden bu yana hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşan içerik üreticilerine ‘Play Butonu’ adında sembolik ödüller takdim ediyor. 

Günümüzde 100 000 aboneye ulaşan kanallara Gümüş, 1 000 000 aboneye ulaşan kanallara Altın, 10 000 000 aboneye ulaşan kanallara Elmas, 50 000 000 aboneye ulaşan kanallara Yakut, 100 000 000 aboneye ulaşan kanallara ‘Özel Play Butonu’ verilmekte.

Youtuber

1,3 000 000 aboneye sahip YouTuber Jack Welch, normal şartlardan sadece Altın Play Butonu’na sahip olabiliyor. Ancak popüler içerik üretici, Society Award adlı sitenin bir açığını bularak 10 000 000 aboneli bir kanala sahip olmadan Elmas Play Butonu elde etmeyi başardı.

Gümüş Play Butonu sipariş edebileceği bir sayfaya erişim sağlamayı başaran Welch, URL’de küçük bir değişiklik yaparak Elmas Play Butonu sipariş edebileceği sayfaya ulaşıyor. Ancak bu sayfaya ulaşmak da tek başına işe yaramıyor.

Youtuber

YouTuber, Elmas Play Butonu sipariş etmeyi denediğinde site, Elmas Play Butonu gönderilecek kanalın adını soruyor ve YouTuber, kendi kanalının doğrulama kodunu KSI adlı 21,6 000 000 aboneye sahip YouTube kanalının adı ile eşleştirmeyi deniyor.

Tarayıcıda Jack Welch’in YouTube kanalına giriş yapılmış olduğundan site söz konusu siparişi onaylamıyor ve YouTuber, bu noktada Mini Muka’dan yardım alıyor. Mini Muka, Jack Welch ile aynı adımları uyguluyor ve yine Welch’in kodunu KSI’nin ise kanal adını kullanıyor.

Elmas play butonu

Site bu kez doğru eşleşmeyi sağlayamıyor ve Elmas Play Butonu’nun sepete ekleme işlemini onaylıyor. İlerleyen adımlarda ödeme işlemi ve başarılı bir biçimde gerçekleşiyor ve YouTuber, 3.000 dolar karşılığında Elmas Play Butonu’nun sahibi oluyor.

YouTuber videonun devamında kendine gönderilen Elmas Play Butonu’nun kargosunu açıyor ve ödülü(!) ile poz veriyor. Dolayısı ile söz konusu numaranın sahte olduğu söyleyemeyiz. YouTuber, denediği yöntemin işe yarayacağından emin olmadığını belirtirken, ödülün üzerine adını kazıyarak anı olarak saklayacağını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın