YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?(2022 Güncel)

 YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?(2022 Güncel)

İlk olarak tanımadığımız insanları, sonra ünlüleri orada gördük! Kim derdi ki podyum ve televizyon dünyasının “Kanalıma hoş geldiniz.” diyeceğini. Evet, YouTube’dan bahsediyoruz. Birçok kişinin gelir elde etmiş olduğu mecraya siz de kayıtsız kalmayın ve YouTube’dan para kazanmanın yollarını öğrenin!

YouTube’da Ne Tür İçerikler Para Kazandırır ?

 İyi Bir İzleyici Kitlesi Oluşturun!


Bu hemen olabilecek bir şey değil tabii ki. Sabırla ve itinayla yürütmeniz gerekli olan bir süreç. Düzenli bir program oluşturun. Her hafta mümkün olduğunca çok içerik girmek önemli. Yapabileceğinizin en iyisi yapın ama istikrarlı olun.

Her hafta aynı günlerde giriş yapın. Hatta aynı saatte! Böylece zamanla bir izleyici kitlesi oluşturabilirsiniz ve izleyicileriniz videonuzun saatini ve gününü bildiği için bekler hale gelebilir. Bunu hergün yapan da, haftada bir yapan da var. Siz kendi programınızı oluşturun ve ona sadık olun.

Etkileşim Halinde Ol !
Burada cool olmanın bir yararı yok. İzleyiciler sizi var edenler olduğu için eğer Danla Biliç değilseniz YouTube videolarınıza gelen tüm yorumları okuyun ve sorusu olanları cevaplayın. Bunun size YouTube sıralama algoritmasında getirisi olacaktır.

Özgün Olmalısınız !
Taklitlerinin asıllarını yaşattığı dünyada özgün olmak daima işe yarar. Bu insan ilişkilerinde de YouTube’da da böyle. Özgün olduğunuz sürece fark edilirsiniz.

YouTube bu konu da çok net; nitelikli özgün içerikler önceliği. Özgün değilseniz, videonuz derleme ise veya daha önce başka biri tarafından yüklenmişse hiç sansınız yok. Müziklerinize dikkat etmeniz gerekir aksi takdirde telif hakkı ile cezalandırılır veya para kazanma fırsatını kaybedersiniz.

YouTube Hesabı Nasıl Para Kazanmaya Aktif Edilir ?

YouTube’dan para kazanmak için “YouTube ortağı” olmalısınız. Youtube ortağı olmak, içeriklerinize Google’ın reklam tanıtım vermesine izin vermek manasına geliyor. Bunun içinse aşağıda belirtilen 4 adımı izlemelisiniz.


Adım 1: YouTube İş Ortağı Programı Şartlarını Kabul Edin!

YouTube’da oturum açın.Sağ üst kısımdan hesap simgesi için İçerik Stüdyosu’nu seçin. Sol kısımdaki menüden Kanal > Durum ve fonksiyonları seçin.

“Para kazanma” altında “Etkinleştir”i tıklayın.“YouTube İş Ortağı Programı Şartları”nı kabul etmek için ekranda gösterilen adımları uygulayın.


Adım 2: AdSense’e Kaydolun
Ödemeleri alabilmek için AdSense hesabında oturum açmalısınız.

Adım 3: Para Kazanma Tercihlerini Belirleyin
Mevcut ve gelecekteki tüm videolardan para kazanmak arzu ettiğinizi onaylayın.
Videoların gösterilmesini arzu ettiğiniz reklam tanıtım türlerini işaretleyin ve kaydedin.


Adım 4: İncelemeye Girin
Artık iş sürecin sonucunu beklemenizde. Kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı Politikaları, YouTube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ile uyumlu olup olmadığı doğrulanmak için incelemeye alınır.

Burada şöyle bir yenilik var. Geçmişte tek videoda yeterli izlenme sayısına ulaştığınızda Youtube sizin için bir gelir kaynağı olabiliyorken artık yeterli izlenme veya takipçi sayısına ulaşamadıysanız kazanç elde edemiyorsunuz. O sebeple bu iki amaca ulaşana kadar içerik üretmeye devam edin. O da en az 1000 abone, en az 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 ay da 4000 saat izlenmiş olmak demek.

YouTube’dan para kazanmanın yollarını öğrendiğine göre artık sıra sende!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın