Yeteneklerinizle Dolar Kazanabileceğiniz Güvenilir İnternet Siteleri

 Yeteneklerinizle Dolar Kazanabileceğiniz Güvenilir İnternet Siteleri

Web sitesi açarak para kazanmak isteyenler tıklasın

“İnternetten nasıl para kazanabilirsiniz” adı altında, her yerden erişilebilen bilgileri bir araya getiren yüzlerce dolar ve tamamen boş eğitimler gördünüz. Bu yazıda anlatacağımız şeylerin bu eğitimlerle hiçbir ilgisi yok. Bunun yerine, herkesin kullanımına açık platformları derledik, onları nasıl kullanacağını bilen ve gerçekten para kazananlar için ayrı bir ihracat fırsatı sağladık.

Formül evde çalışıp pandeminin yayılmasına yol açtığından, her iki ülke de dünyadaki birçok insan için Türkiye’de daha fazla gelir elde etme imkanı sunuyor. Bu nedenle birçok kişi yurt dışından para kazanmak yani para kazanmak istiyor. Bununla birlikte, bu tür aramalar genellikle İnternet dünyasına aşina olmayan insanları hayal kırıklığına uğratır. Özellikle nakliye gibi konularda, genellikle her yerden erişebileceğiniz bilgilerin bir özeti gibi satılık eğitim içeriği. Ek olarak, eğitim, insanları aldatabilecek pek çok eski ve yanıltıcı bilgi içermektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, tek bir konuda fikir birliğine varmamız gerekiyor: Çevrimiçi para kazanmak kolay değil çünkü uzmanlar veya yetenekler tek başına yeterli değil. İnterneti anlamalı, işiniz için en uygun platformu seçmeli ve çok sabırlı olmalısınız. Hazırladığımız kontrol listesine bir platforma da yer verdik, yeterince düşünürseniz ve çok çalışırsanız, bu platformu becerilerinizi ve bilgilerinizi yabancı müşterilere aktarmak için kullanabilirsiniz.

SEO, makale, yazılım, tasarım, edit ve daha pek çok konuda işverenlere ulaşmak için Upwork:

2020’nin ikinci yarısından itibaren özellikle Twitter’da #birlikteihracat ile şu anda Türkiye’de bulunan birçok kişi sayesinde Upwork adlı popüler bir platformla karşılaştı. Teknik SEO, makale yazma veya tasarım (özellikle yazılım ve web geliştirme) çözümleri arayanlar bu sitede ilan açacaklar. Uzman olduğunuz alanı seçerek bu alana gönderi başvurusu yapabilir, parça bazlı, proje bazlı veya sözleşme bazlı işler alabilirsiniz.

Sadece Upwork aracılığıyla iş yaparak aylık 3.000 ABD Doları ile 5.000 ABD Doları arasında gelir elde edebilecek birçok insan var. Ayrıca # Bitimliİhracat topluluğu deneyimlerini sosyal medyada paylaşarak yabancıların bu işteki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Üç boyutlu yazıcınız varsa veya elektronik devre tasarımı yapabiliyorsanız Tindie:

Tindie’den para kazanmak için kafanızda çılgın fikirlerin tasarım ve üretim aşamalarında ustalaşmanız gerekir. Aslında, bu fikirleri gerçeğe dönüştürebilmelisiniz. Örneğin niş ürünler (ahşap USB bağlantılı oyun çubukları gibi) çok popülerdir. Bunun gibi, 3 boyutlu yazıcılarda basılmış pratik veya ilginç tasarımlar yerinde satılabilir.

Fotoğraf Editlemeyi ve video çekmeyi seviyorsanız iStock Photo:

Reklam sektörünün en büyük görsel kaynaklarından biri olan iStock’ta hemen hemen her konuda binlerce stok video ve fotoğraf bulabilirsiniz. Tüm bu içerik, dünyanın her yerinden binlerce amatör, profesyonel veya ajan tarafından üretilmektedir. Hobi olarak bile fotoğraf ve video çekip iStock’a yükleyebilir ve lisans geliri elde edebilirsiniz.

İStock’ta daha fazla satış yapmanın sırrı, “bu tam miktar” çıkarımınıza dayalı olarak değil, talebe göre stok fotoğraf ve videolar hazırlamaktır. Örneğin koronavirüs salgını veya maske kullanımı ile ilgili olarak çok sayıda stok görsel gerekmektedir. Bu nedenle, bu salgını güçlü bir şekilde açıklayabilecek fotoğraf ve videolara, animasyonlara ve tasarımlara, üreticilere ciddi gelir getiren depo sahnesinde maske kullanımına acil ihtiyaç var.

İyi bir İngilizceniz var ise YouTube Üzerinden global içerikler üretebilirsiniz:

YouTube’da Türkçe içerik üreterek kazanılan gelir ile İngilizce içerik kullanılarak elde edilen gelir arasında genellikle büyük bir fark vardır. Bunun ana nedeni, İngilizce içeriğin küresel pazarda daha fazla tüketilmesidir. Sonuç olarak, daha geniş bir kitleye açılma ve İngilizce içeriği içeren bin görüntüleme başına daha yüksek gelir elde etme fırsatına sahipsiniz. Aslında eğitim gibi kategorilerdeki gelirlerin aynı kategorideki Türk gelirlerinden 20 kat fazla olduğu bilinmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın