Yerli otomobil TOGG en boş paketinin fiyatı belli oldu!

 Yerli otomobil TOGG en boş paketinin fiyatı belli oldu!
Yerli otomobil TOGG en boş paketinin fiyatı belli oldu!

Yerli otomobilin ne kadardan satılacağı aylardır en çok konuşulan konulardan biriydi. Bu konuda ilk kez resmi olmayan ama içeriden alınan bilgiler Gazeteci Fatih Altaylı tarafından aktarıldı. İşte TOGG boş paket ve full paketin fiyatı.

Fatih Altatylı Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili gayri resmi bilgiler verdi. Otomobilin motoru ve bataryası ile ilgili yerlileşme çalışmalarına ağırlık verildiğini aktaran ünlü gazeteciye göre 2023 yılında piyasaya çıkması beklenen TOGG’un en düşük paketinin fiyatı da 25 bin dolar seviyelerinde olacak. Şu andaki kur ile hesaplandığında 180.000 TL gibi bir fiyata tekabül eden rakamın enflasyonla birlikte 3 yıl sonrasında daha da uygun olabileceği düşünüldüğünde Altaylı’nın açıkladığı fiyatların yükselebileceği yorumları da yapıldı. binilebilecek bir TOGG fiyatının 30-35 bin dolar (215.000 TL – 250.000 TL) civarında olacağını yazan Altaylı’ya göre otomobilin markası da TOGG olacak.

Yerli otomobil TOGG en boş paketinin fiyatı belli oldu!
Yerli otomobil TOGG

“Yerli otomobilin markasının TOGG olacağını öğrenmiştim ama ben bunu yazamadan bu yönde bir açıklama yapıldı zaten. Evet, marka TOGG olacak. Birkaç kamuoyu yoklaması yapılmış. Markanın bilinirlik düzeyi yüzde 70’e yakın çıkmış. Beğenilme oranı da yüzde 50’nin üzerinde bulunmuş. Buna yerli ve yabancı tüm tedarikçilerin, tüm yazışmalarda TOGG adını kullanması da ekstra bir motivasyon sağlayınca TOGG markası üzerinden devam kararı alınmış.” ifadelerini de kullanan Gazeteci Fatih Altaylı aracın üretiminin yüz binlerce adet değil de binli adetler şeklinde yapılacağını da açıkladı.

TOGG otomobiller ne kadardan satılacak?

  • TOGG boş paket fiyatı: 180.000 TL (25.000$)
  • TOGG dolu paket fiyatı: 216.000 TL (30.000$)
  • TOGG full paket fiyatı: 252.000 TL (35.000$)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın