Yeni 2021 Volkswagen Taigo tanıtıldı: İşte tasarımı ve tüm özellikleri

 Yeni 2021 Volkswagen Taigo tanıtıldı: İşte tasarımı ve tüm özellikleri

Yeni 2021 Volkswagen Taigo tanıtıldı: İşte tasarımı ve tüm özellikleri

Volkswagen’in SUV fırtınası sürüyor. Alman markası, yılın ilk çeyreğinde çizimlerini paylaştığı 2021 Volkswagen Taigo‘nun görüntülerini paylaştı. Taigo, coupe-SUV olarak adlandırılan gövde yapısıyla son derece dikkat çekiyor.

Yeni Volkswagen Taigo özellikleriyle kullanıcıya neler sunuyor?

Taigo’nun tasarımı temel aldığı modele oldukça benziyor. MQB A0 platformu üzerine inşa edilen modelin uzunluğu 4270 mm, genişliği 1757 mm, aks mesafesiyse 2566 mm.

Yeni coupe-SUV’un ölçülerine baktığımızda platform ikizi T-Cross’tan daha uzun ve geniş olduğunu görüyoruz. Aks mesafesi konusunda da kıl payı önde diyebiliriz. Ölçüler daha fazla olsa da bagaj hacmi tarafında arka bölümdeki coupe tasarımının etkisini görüyoruz. 2021 Volkswagen Taigo’nun bagaj hacmi 438 litre. T-Cross’ta ise bu değer 455 litreye kadar çıkıyor.

Eğer 2021 Volkswagen Polo’nun iç mekanına göz attıysanız, 2021 Volkswagen Taigo’daki konsol tasarımı kullanıcılara yabancı gelmeyecektir. MIB3 multimedya sistemi standart olarak 6.5 inç veya opsiyon olarak 9.2 inç dokunmatik ekranla tercih edilebiliyor. Söz konusu sistemde kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği mevcut. Opsiyon listesindeyse dokunmaya duyarlı klima kontrolleri, matrix LED farlar ve yarı otonom sürüşe imkan veren IQ.Drive teknolojisi gibi özellikler bulunuyor.

Avrupa’da sadece önden çekişli olarak satın alınabilecek 2021 Volkswagen Taigo’nun kaputu altında 95 veya 110 beygir güç üreten 1.0 litre üç silindirli TSI ile 150 beygirlik 1.5 litre turbo dört silindirli üniteler tercih edilebiliyor. Şanzıman seçenekleriyse 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG’den oluşuyor.

2021 Volkswagen Taigo’nun fiyatı henüz belli değil. T-Cross ile T-Roc arasına yerleşecek kompakt modelin Avrupa’daki teslimatları bu yılın son çeyreğinde başlayacak. Taigo’yu Türkiye yollarında görmemiz 2022 yılının ilk çeyreğini bulacağı söyleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın