Wi-fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 Wi-fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wi-fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kolay seçilen şifreler nedeniyle yaşanan sorunlar için ya da unutulan şifreler için modem şifresini değiştirmek gerekir. WİFİ şifre değiştirme işlemi modemin arayüzüne girerek yapılır. Kullanılan farklı modemler ya da internet sağlayıcılarına rağmen şifre değiştirirken hemen hemen aynı şeyleri yaparsınız. Peki WİFİ şifresi nasıl değiştirilir? Modem arayüzüne nasıl girilir? İşte WİFİ şifresi değiştirme işlemleri

WiFi şifrenizin sizden başka biri tarafından kullanıldığını mı düşünüyorsunuz veya daha basit bir şifre kullanmak mı istiyorsunuz (çünkü genellikle şifreyi unutuyorsunuz), şifreyi birkaç adımda değiştirebilirsiniz. İnternet sağlayıcınız kim olursa olsun, WiFi şifresini nasıl değiştireceğinizi haberimizden öğrenebilirsiniz.

WİFİ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

İnternet sağlayıcısı veya modem markası kullanmanıza bakılmaksızın, wifi şifresini değiştirme işlemi temelde aynı şekilde yapılır. WiFi şifrenizi değiştirmek için modemin arayüzüne girmelisiniz. Genel olarak, bu alana arama çubuğuna “92.168.1.1” yazıp Enter tuşuna basarak erişebilirsiniz. Ardından kullanıcı adı ve şifre olarak admin girin ve oturum açın. Şifrenizi değiştirmediyseniz, internet sağlayıcısının adını deneyebilirsiniz.

Daha önceden bir modem şifresi belirlediyseniz ve şifreyi hatırlamıyorsanız, modemi sıfırlamak için modemin arkasındaki sıfırlama düğmesine 5-10 saniye basarak veya İnternet sağlayıcısının müşteri hizmetlerine bağlanarak şifreyi öğrenebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra bulmanız gereken şey şifrenizi nerede değiştireceğinizdir. Genel olarak, kablosuz ağın şifresini “Ön paylaşımlı anahtar” bölümünde değiştirebilirsiniz. Veya şifre değişikliğini “Kablosuz Ağ Ayarları” nda bulabilirsiniz. Büyük ve küçük harflerin ve sayıların ve harflerin birleşimi, bulması ve kırması daha zor parolalar oluşturmanıza yardımcı olur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın