Vodafone Türkiye’ye ‘HR Brilliance Awards’ ödülü

 Vodafone Türkiye’ye ‘HR Brilliance Awards’ ödülü

Vodafone Türkiye, Dünyanın en prestijli ödül programlarından HR Brilliance Awards’da ‘Brilliance in Diversity and Inclusion‘ kategorisinde birinci oldu.

Vodafone Türkiye’ye ‘HR Brilliance Awards’ ödülü

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre şirket, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları birimi, BOC Global Events & Training Group tarafından düzenlenen ve İK dünyasının en iyilerinin belirlendiği HR Brilliance Awards ödüllerinde “Brilliance in Diversity and Inclusion” kategorisinde birinci oldu.

Kadın çalışan oranı yüzde 42

Edinilen bilgiye göre, Vodafone Türkiye’de işe alımlarda aynı pozisyon için aday olan, eşit yetkinlik ve nitelikteki aday havuzunda yüzde 50-50 kadın-erkek eşitliği gözetiliyor. Üst ve orta yönetimden ayrılan ya da rolü değişen yöneticilerin yerine kadın adayların yerleştirilmesi hedefleniyor.

Türkiye’deki telekom sektöründe kadın çalışan oranı yüzde 30 iken, Vodafone’da bu oran yüzde 42 düzeyinde bulunuyor. Orta ve üst düzey pozisyonlarda kadın çalışan oranı ise yüzde 40 olarak açıklandı. Vodafone Türkiye, orta ve üst düzey yönetim kademelerinde, genç yetenekler özelinde ve kadın çalışan sayısının nispeten az olduğu teknoloji ve satış gibi fonksiyonlarda kadın çalışan oranını artırmak amacıyla Teknolojide Kadın Staj Programı, Teknolojide Kadın Gücü Programı, İçindeki Gücü Keşfet Programı, Satışta Kadın Staj Programı gibi programlar yürütüyor.
Bu programlardan bugüne kadar yüzlerce kadın yararlanırken, Vodafone Türkiye ayrıca, kadın liderleri hem oldukları alanlarda desteklemek, hem de gelecek rollere daha iyi hazırlamak amacıyla Vodafone Kadın Liderler Gelişim Programı adı altında odaklı bir program da başlattı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın