Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli 9’da 2.000 Beygirlik Bir Elektrikli Dodge Charger Kullanacak

 Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli 9’da 2.000 Beygirlik Bir Elektrikli Dodge Charger Kullanacak
dodge

Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli 9’da 2.000 Beygirlik Bir Elektrikli Dodge Charger Kullanacak

Carbuzz’ın verdiği bilgiye göre “Hızlı ve Öfkeli” dizisi 9. filmde ilk kez elektrikli arabaları gösterecek. Ek olarak, yeni Dodge Charger SRT Hellcat, “Hızlı ve Öfkeli 9” ile otomobil meraklıları için ilk kez sahneye çıkacak.

Otomotiv endüstrisi muazzam değişiklikler geçiriyor. Orta dereceli 3 silindirli motorlu araçlardan, sağlam ve hatta etkileyici V12 motorlu araçlara kadar hemen hemen tüm otomobiller, içten yanmalı motorlara veda ederek elektrik motorlarına geçtiler. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu dönüşüm aynı zamanda “güçlü arabalar” olarak sınıflandırılan yüksek performanslı Amerikan arabalarını da içeriyor.

Ünlü Amerikan otomobil markası Dodge, Charger SRT Hellcat aracılığıyla elektrikli araçların bir içten yanmalı motorun performansını sağlayabileceğini kanıtlamak istiyor. Bugüne kadar lansmanı yapılmış, hatta tanıtım materyalleri paylaşılmış bir araç olmadığı söyleniyor, cihazına 2.000 beygir güç ve yaklaşık 2.030 Nm tork sağlayacak dört elektrik motoru ile güç sağlanacak.

Yeni Dodge Charger SRT Hellcat hala gizli kalsa da, bu yıl piyasaya sürülecek “Hızlı ve Öfkeli 9”, saatte maksimum 320 kilometre hızla bu elektrikli canavarın ilk görünümü olacak ve otomobil meraklıları için de ilk olacak. Daha da önemlisi, Charger SRT Hellcat aynı zamanda tüm “Hızlı ve Öfkeli” serisinde kullanılan ilk elektrikli otomobil olacak ve böylece değişen sesi daha yüksek hale getirecek.

Yeni bir küresel felaketle karşılaşmazsak, “Hızlı ve Öfkeli” 9 , 25 Haziran tarihinde ​​yayınlanacak.

Seri boyunca Amerikan arabalarını “ithal” otomobiller için savunan Vin Diesel, elektrikli arabaların Dodge Charger SRT Hellcat’in sınırlarını zorlayarak otomobil endüstrisinin yerini aldığını filmde bir kez daha gösterecek. Şu anda eksik olan tek şey, orijinal Dodge Charger’daki V8 motorunun kulaklarımızı silen sesidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın