Veli, Öğrenci ve Öğretmenlerin EBA Memnuniyeti İçin Anket düzenleyen MEB Sonuçlarını Açıkladı

 Veli, Öğrenci ve Öğretmenlerin EBA Memnuniyeti İçin Anket düzenleyen MEB Sonuçlarını Açıkladı

Veli, Öğrenci ve Öğretmenlerin EBA Memnuniyeti İçin Anket düzenleyen MEB Sonuçlarını Açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin temeli olan EBA konusunda yaptığı memnuniyet anketinin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, her konunun bir önceki yıla göre arttığını gösteriyor. Koronavirüs nedeniyle okulların yüz yüze eğitim veremediği günlerde, eğitim TRT EBA ve EBA platformları üzerinden uzaktan gerçekleştirildi ve bugün de kısmen devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ayrıca, lise öğrencileri, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri ve ülke çapında 12 ilden öğrencilerin velileri dahil olmak üzere bağımsız bir eğitim araştırma kurumu aracılığıyla 1.400 katılımcıyla bir anket gerçekleştirdi.

eba

Bunun yanı sıra bu yıl öğrencilerin TRT EBA TV videolarını “daha ilgi çekici” bulma oranı da bir önceki yıla göre artış gösterdi. Bir yıl içinde %44,5 artan oran, bu yıl %93,5 olarak ölçüldü. TRT EBA’da yayınlanan ders anlatım videolarını daha anlaşılır bulma oranı da bir önceki yıla göre %41,4 artarak %95,4’e ulaştı.

Bu yıl öğrencilerin verilen ödevleri yapma oranı da bir önceki yıla göre %16 artış gösterdi ve %95‘e ulaştı. Ayrıca öğrencilerin canlı ders sonrası konuları tekrar etmesi %14,6 artarak %93,6’ya, öğretmenlerin yüz yüze eğitimin alternatifi olarak dijital eğitimi görmesi %74,6 artarak %89,6‘ya ve öğretmenlerin yüz yüze eğitimi desteklemesi %38,5 artarak %76,5‘e yükseldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın