Ulaştırma Bakanı duyurdu! Scooter düzenlemesi geliyor!

 Ulaştırma Bakanı duyurdu! Scooter düzenlemesi geliyor!

Dünyada gittikçe yaygınlaşan paylaşımlı elektrikli scooter deneyimini ülkemize getiren Martı Scooter‘lara İstanbul’da ceza yazıldığını paylaştığımız özel haber ile duyurmuştuk. Aradan geçen birkaç günün ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan Scooter düzenlemesi açıklaması geldi.

Hürriyet Gazetesi’nden Emre Eser’e konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde düzenleme şart oluyor” diyerek scooter’lar için bir düzenleme yapılacağını duyurdu.

Scooter düzenlemesi yolda! İşte ilk açıklama

Adil Karaismailoğlu:

Son dönemde scooter (martı) kullanımı çok arttı. Dikkatimizi çekiyor. Bu güzel bir şey. Ancak onlarla ilgili beyin jimnastiği yapıyoruz. Ama nasıl olacağı netleşmedi. Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde yapılması gereken bazı şeyler var

“Bisikleti özendirmek için yeni yatırım ve teşvikler devam edecek. Teşvik modellerinde yeni uygulamalara da gidilebilir. İnsanların daha fazla bisiklet kullanması şehirlere büyük fayda sağlıyor”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın