Twitter’da 2020 Yılının En Çok Tweetlenen Emojileri Açıklandı

 Twitter’da 2020 Yılının En Çok Tweetlenen Emojileri Açıklandı

Twitter, 2020’de en fazla paylaşılan emojileri açıkladı. Sosyal medya platformu, emojilerin beraberinde hakkında en çok konuşan spor takımlarını, TV programlarını ve bireyleri de duyurdu.


Twitter, geride bıraktığımız günlerde fotoğrafı blogundan yayınını yaptığı bir yazı ile geride bırakmak üzere olduğumuz 2020’nin “trendlerini” paylaştı. Twitter, en fazla tartışılan konuların beraberinde en çok kullanılacak olan emojileri, hakkında en fazla konuşulan bireyleri, takımları ve programları da paylaştı. 

Twitter’ın blog yazısına göre “gülmekten gözlerinden yaş gelmek” emojisi, 2020’de en fazla kullanılacak olan emoji oldu. “hüngür hüngür ağlamak” emojisi ise ikinci sırada yer aldı. 2020’nin ne kadar ekstrem bir yıl olduğunu düşünürsek en fazla kullanılacak olan emojiler sıralamasının zirvesinde iki zıt emojinin yer almasını çok da garipseyemeyiz.

2020’de Twitter’da en fazla kullanılan yiyecek ve içecek emojileri

en fazla kullanılan yiyecek ve içecek emojileri

Twitter, 2020’de en fazla konuşulan spor takımlarını da paylaştı. Son NBA şampiyonu LA Lakers, 2020’de hakkında en fazla tweet atılan spor kulübü oldu. ManU, çalkantılı bir süreçten geçmesine ve Liverpool, Man. City gibi rakiplerinin epey gerisinde kalmasına rağmen Avrupa’nın en fazla konuşulan spor kulübü olmayı başarmış durumda.

2020’de Twitter’da en fazla konuşulan spor kulüpleri

en fazla konuşulan kulüpler

2020’nin en fazla konuşulan TV programlarına baktığımızda ise bir dönem Türkiye versiyonu da çekilen Big Brother yarışmasının Brezilya versiyonu olan Big Brother Brazil’i görüyoruz. İlginç bir şekilde geçtiğimiz yıl ekranlara veda eden Game of Thrones, hala dünyanın en çok konuşulan 10 TV programından biri konumunda.

2020’de Twitter’da en fazla konuşulan TV programları

en fazla konuşulan tv programları

Son olarak 2020’de en fazla konuşulan kişilere baktığımızda zorlu bir seçim sürecinden geçen mevcut ABD başkanı Donald Trump ve gelecek dönem ABD başkanı olacak Joe Biden’ı görüyoruz. Bir polis memuru tarafından boğularak öldürülen ve dünya çapında protestolara konu olan George Floyd, listenin üçüncü sırada yer alıyor. 

2020’de Twitter’da en fazla konuşulan kişiler

en fazla konuşulan kişiler

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın