Twitter yazı tipini değiştirdi

 Twitter yazı tipini değiştirdi

Twitter yazı tipini değiştirdi

Twitter, Chirp yazı tipini Twitter uygulamasına ve beslemesine yayıyor, bu da günlük kaydırmanızın alıştığınızdan biraz farklı görünebileceği anlamına geliyor.

Twitter’ın ana hesabı Çarşamba günü değişiklikle ilgili bir paylaşım yaptı. Web’de ve iOS uygulamasında yeni yazı tipini şahsen görüyorum, ancak bir meslektaşım onu ​​hiçbir yerde göremiyor, bu nedenle henüz herkese dağıtılmamış olabilir.

Twitter, Chirp yazı tipini Ocak ayında açıklanan daha geniş bir marka yenilemesinin bir parçası olarak detaylandırdı. Twitter bir blog yazısında , “Chirp, bir Tweet’in eğlencesini ve saygısızlığını artırmak için dağınık ve keskin arasındaki dengeyi kurar, ancak gerektiğinde ciddiyetin ağırlığını da taşıyabilir” dedi .

O zamanlar Twitter bunu tanıtım materyalleri ve grafikler gibi şeylerde kullanıyordu, ancak beslemede veya uygulamada gezinirken göreceğiniz yazı tipi değildi. Şirketin global markasının kreatif direktörü olan Twitter’dan Derrit DeRouen, Ocak ayında , yeni yazı tipiyle ilgili bir başlıkta Chirp’i Twitter ürününün yazı tipi haline getirmenin “kişisel arzusu” olduğunu söyledi . O zaman, bunun ne zaman olacağına dair bir taahhütte bulunmadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın