Twitter, Trump’ı kalıcı olarak yasakladı

 Twitter, Trump’ı kalıcı olarak yasakladı

Twitter, Cuma günü, Trump yanlısı bir çetenin ABD Kongre Binası’na saldırmasından birkaç gün sonra Başkan Donald Trump’ı kalıcı olarak yasakladı.

Twitter Cuma günü yaptığı açıklamada , “@realDonaldTrump hesabından gelen son Tweetleri ve bunların etrafındaki bağlamı yakından inceledikten sonra, hesabı daha fazla şiddete teşvik etme riski nedeniyle kalıcı olarak askıya aldık” dedi .

Yasak, başkanın ABD Kongre Binası’na giren ve Kongre’nin Joe Biden’ı Seçilmiş Başkan olarak sertifikasını bozan bir çeteyi kışkırtmasının ardından geldi. Twitter, seçimin çalındığına dair yalanları yineleyen mesajlar yayınladıktan sonra, Trump’ın hesabına “Sivil Dürüstlük politikamızın tekrarlanan ve ciddi şekilde ihlal edilmesi” gerekçesiyle 12 saatlik bir yasak koydu.

O sırada Twitter, sivil bütünlük veya şiddet içeren tehditler dahil olmak üzere kurallarını ihlal etmeye devam ederse Trump’ın kalıcı olarak yasaklanacağını söyledi. Twitter Cuma günü yaptığı açıklamada, Trump’ın ilk askıya alınmasından bu yana yayınlanan iki yeni tweetin platformun kurallarını ihlal ettiğini ve kalıcı olarak askıya alınmasına neden olduğunu söyledi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın