Twitter Supporttan Peş Peşe Açıklamalar

 Twitter Supporttan Peş Peşe Açıklamalar

Twitter support ekibi dün ki hack olayından sonra kendi twitter hesabından peş peşe açıklamalarda bulunudu

İşte O Açıklamalar :

Twitter’daki hesapları etkileyen bir güvenlik olayının farkındayız. Soruşturmak ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Herkesi kısa süre içinde güncelleyeceğiz.

Biz bu olayı incelerken ve çözerken şifrenizi tweetleyemeyebilir veya sıfırlayamayabilirsiniz.

Biz bu konuyu incelerken Tweet yapma, şifrenizi sıfırlama ve diğer hesap işlevlerini sınırlamaya devam ediyoruz. Sabrınız için teşekkürler.

Çoğu hesap tekrar Tweet gönderebilmelidir. Bir düzeltme üzerinde çalışmaya devam ettikçe, bu işlev gelip gidebilir. İşleri mümkün olduğunca çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz.

Araştırmamız hala devam ediyor, ancak şu ana kadar bildiğimiz:

İç sistemlere ve araçlara erişimi olan bazı çalışanlarımızı başarıyla hedefleyen kişilerin koordineli bir sosyal mühendislik saldırısı olduğuna inandığımızı tespit ettik.

Bu erişimi, kendi adlarına yüksek düzeyde görünür (doğrulanmış olanlar dahil) ve Tweet’lerin kontrolünü ele geçirmek için kullandıklarını biliyoruz. Başka hangi kötü amaçlı etkinlikleri gerçekleştirdiklerini veya erişebilecekleri bilgileri inceliyoruz ve burada daha fazla paylaşacağız.

Olayın farkına vardığımızda, etkilenen hesapları hemen kilitledik ve saldırganların gönderdiği Tweet’leri kaldırdık.

Ayrıca, tüm doğrulanmış hesaplar gibi (güvenliği ihlal edildiğine dair kanıt bulunmayanlar da dahil olmak üzere) çok daha büyük bir hesap grubu için işlevselliği sınırladık, ancak bunu tam olarak araştırmaya devam ediyoruz.

Bu yıkıcıydı, ancak riski azaltmak için önemli bir adımdı. Çoğu işlevsellik geri yüklendi, ancak başka işlemler de yapabiliriz ve do.

Güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve yalnızca güvenli bir şekilde yapabileceğimizden emin olduğumuzda orijinal hesap sahibine erişimi geri yükleyeceğiz.

Dahili olarak, araştırmamız devam ederken dahili sistemlere ve araçlara erişimi sınırlamak için önemli adımlar attık. Araştırmamız devam ederken daha fazla güncelleme gelecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın