Twitter, retweetleri eskisi gibi geri getiriyor

 Twitter, retweetleri eskisi gibi geri getiriyor

Şirket , Çarşamba gününden itibaren bir şeyi retweet etmeye çalıştığınızda Twitter’ın artık otomatik olarak alıntı tweet istemini göstermeyeceğini duyurdu .

Retweetlerin çalışma şeklindeki değişiklik ilk olarak Ekim ayında 2020 ABD başkanlık seçimleri öncesinde uygulandı . Twitter’ın bu değişiklikle amacı, insanları tweet atmaya ve bilgileri daha düşünceli bir şekilde yaymaya teşvik etmekti.

Twitter bir dizi tweet’te “Bunun pratikte olduğuna inanmıyoruz” dedi . “Alıntı Tweetlerinin kullanımı arttı, ancak bunların yüzde 45’i tek kelimelik onaylar içeriyordu ve yüzde 70’inin 25 karakterden azı vardı. Twitter ayrıca, otomatik alıntı tweet istemi yerinde iken retweetlerde ve alıntı tweet’lerinde yüzde 20’lik bir düşüş gördü.

Retweets yapılan değişiklikler yerinde iken sen vermedi sahip belirdi alıntı tweet istemi yazma şey. İstemi boş bırakmak ve istemdeki retweet düğmesine basmak, bu tweet’i sizden hiçbir bağlam olmadan takipçilerinizle paylaşır. Ancak görünüşe göre, retweetlerde yapılan değişiklik Twitter’ın istediğini tam olarak gerçekleştirmedi, bu nedenle şirket, retweet’lerin çalışma şeklini eskisi gibi değiştiriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın