Twitch Hacklendi: Kullanıcı Bilgileri, Şifreler ve Yayıncıların Kaç Para Kazandığı Hepsi Ortaya Çıktı

 Twitch Hacklendi: Kullanıcı Bilgileri, Şifreler ve Yayıncıların Kaç Para Kazandığı Hepsi Ortaya Çıktı

Twitch Hacklendi: Kullanıcı Bilgileri, Şifreler ve Yayıncıların Kaç Para Kazandığı Ortaya Çıktı

Twitch saldırıya uğramış, şirketin yayın hizmeti için kaynak kodu, Amazon Game Studios’tan yayınlanmamış bir Steam rakibi ve içerik oluşturucu ödemelerinin ayrıntılarını sızdırmış gibi görünüyor. 4chan mesajlaşma panosundaki isimsiz bir poster, Twitch’in tamamını ve taahhüt geçmişini içerdiğini iddia ettikleri 125 GB’lık bir torrent yayınladı.

Poster, sızıntının “çevrimiçi video akışı alanında daha fazla aksama ve rekabeti teşvik etmek” için tasarlandığını iddia ediyor. Verge , sızıntının meşru olduğunu doğrulayabilir ve bu hafta kadar yeni bir kod içerir. Video Games Chronicle ilk olarak bugün erken saatlerde sızıntıyla ilgili ayrıntıları bildirdi.

Sızıntı şunları içerir:

  • Twitch’te içerik oluşturucu ödemeleriyle ilgili 3 yıllık ayrıntılar.
  • twitch.tv’nin tamamı, “taahhüt tarihi ilk başlangıçlarına kadar uzanıyor.”
  • Mobil, masaüstü ve video oyun konsolu Twitch istemcileri için kaynak kodu.
  • Twitch tarafından kullanılan tescilli SDK’lar ve dahili AWS hizmetleriyle ilgili kod.
  • Amazon Game Studios’tan yayınlanmamış bir Steam rakibi.
  • IGDB ve CurseForge gibi diğer Twitch özelliklerine ilişkin veriler.
  • Twitch’in dahili güvenlik araçları.

Sızıntının “birinci bölüm” olarak etiketlenmesi, daha fazlasının olabileceğini gösteriyor. Video Games Chronicle , Twitch’in ihlalden haberdar olduğunu ancak şirketin henüz kullanıcı tabanını bilgilendirmediğini bildirdi.

Sızıntı, Twitch kullanıcılarının şifre veya adres bilgilerini içermiyor gibi görünüyor, ancak bu, bu bilgilerin bu ihlalin bir parçası olarak elde edilmediği anlamına gelmiyor. Aslında sızdıran kişi, kişisel hesapları içerecek kod yerine Twitch’in kendi şirket araçlarını ve bilgilerini paylaşmaya odaklanmış görünüyor.

Bu sızıntı hakkında yorum yapmak için Twitch’e ulaştık ve sizi buna göre güncelleyeceğiz. Geri dönene kadar, Twitch şifrenizi değiştirmenizi ve henüz yapmadıysanız hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz.

Twitch, son zamanlarda devam eden nefret ve tacizi kontrol altına almak için mücadele ediyor. Haftalarca süren nefret baskınlarından sonra, bazı Twitch yayıncıları , şirketin eylem eksikliğini protesto etmek için Ağustos ayında bir gün izin aldı . Twitch, #DoBetterTwitch hareketine yanıt verdi ve bu, anonim posterin bugün bu sızıntıyı tanıtmak için kullandığı bir hashtag.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın