TOGG, Yerli Otomobilin Montajından Yeni Görüntüler Paylaştı

 TOGG, Yerli Otomobilin Montajından Yeni Görüntüler Paylaştı

TOGG, Yerli Otomobilin Montajından Yeni Görüntüler Paylaştı

TOGG, yerli otomobilin montaj hattından görüntüler paylaştı. Paylaşılan görüntüler, aracın kaporta üretiminin nasıl bir yolculuktan geçtiğini ve kalite kontrol işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatıyor.

Türkiye’nin uzun süredir konuşmuş olduğu yerli araba projesi ile alakalı yeni bir büyüme yaşandı. Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG), aracın üretim bandından birtakım yeni sahneler paylaştı. Yerli araba ile alakalı meydana getirilen açıklamalarda, “Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Yeni Lige yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

TOGG’un resmi Twitter hesabı ile YouTube kanalından meydana getirilen paylaşımlarda, aracın kaporta üretim aşamasına küçük bir bakış atmamız sağlanıyor. Gövdenin banttan alındıktan sonrasında forkliftle iyi mi taşındığı ve nitelik test mekanizmasının iyi mi işlediği de paylaşılan videoda yer edinen detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

TOGG’un yerli otomobille ilgili son paylaşımı

Bazı kesimler yerli otomobil projesine inanmıyor olsalar da TOGG tarafından yapılan açıklamalar, işlerin yolunda gittiğini gözler önüne seriyor. Hatta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bundan kısa bir önce yaptığı açıklamalarda projenin zamanında tamamlanacağını söylemişti. Varank’a göre yerli otomobil, 2022’nin sonuna doğru satışa hazır olacak. İlk resmi satışlar ise 2023’ün ilk çeyreğinde başlayacak.

Bu arada; yerli araba üretiminin yapılacağı Bursa Gemlik’teki fabrikada da sona yaklaşıldığını belirtmek gerekiyor. Şirket, ekim ayında yapmış olduğu son açıklamalarda “TOGG Gemlik tesisimizin inşaatında sona yaklaştıkça heyecanımız artıyor. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve vasıta kontrol pisti inşasıyla beraber altyapı çalışmalarımız, bütün hızıyla planlarımız doğrultusunda devam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı. TOGG’un resmi YouTube kanalının da yapınak sahasından canlı gösterim yapmayı sürdürdüğünü belirtelim…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın