TIKTOK YASAĞINDAN SONRA, ‘DING DONG’ UYGULAMASI POPÜLERLIK KAZANIYOR, ANCAK GÖZLE GÖRÜLENDEN DAHA FAZLASI VAR

 TIKTOK YASAĞINDAN SONRA, ‘DING DONG’ UYGULAMASI POPÜLERLIK KAZANIYOR, ANCAK GÖZLE GÖRÜLENDEN DAHA FAZLASI VAR

Bu ayın başlarında, Hindistan hükümeti diğerlerinin beraberinde TikTok, Shein, ShareIt , Mi Community dahil olmak üzere 59 Çin uygulamasına yasak olduğunu duyurdu .

Bu uygulamaların yasaklanmasıyla, şimdiye kadar popüler olmayan çeşitli uygulamalar popülerlik kazanmaya başladı. Analiz platformu Sensor Tower’ın 29 Haziran ve 8 Temmuz tarihleri ​​arasında yapmış olduğu rapora göre , her ikisi de Hindistan’da geliştirilen video paylaşım uygulamaları olan ShareChat ve Roposo gibi uygulamalar, Çin uygulamalarının yasaklanmasından bu yana indirme sayısında bir artış gördü.

Yasağı yararlanan uygulamalar bir tanesi olan Ding Dong , aniden gün (14 Temmuz) üst eğilimlerin birine vurdu.

Uygulama şu an için sadece birkaç incelemenin bulunduğu Google Play Store’da tespit edildi. İlginç bir biçimde, incelemeler yalnızca 5 Temmuz’dan itibaren ve inceleme puanları düz beş yıldız veya sıfır. Hikayeyi yazarken, Play Store sayfası uygulamanın 1.000’den fazla yüklemesini gösterdi ve 4.2 genel bir değerlendirme puanına sahipti.

Play Store’a yüklenen ekran görüntülerinden görülebileceği gibi, uygulamanın kullanıcı arayüzü TikTok’u taklit ediyor.

Uygulama açıklaması şu biçimdedir: “DingDong, kısa biçimli mobil video için sıradan bir hedef değil. 8,15’de dişlerinizi fırçalayıp fırçalamadığınız, ham, gerçek ve sınırlar olmaksızın, 8,35 pm’de kahvaltı yapıyor olun. 15 saniyede anlatılan hikaye anlatıcılığı, anı yaşarken ve keşfetmenin ötesine geçtiğinizde DingDong yaşamının daha eğlenceli olması ile anlatıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın