TikTok Fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’i Taciz ile Suçlayarak Attığı Mesajları İfşa Etti

 TikTok Fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’i Taciz ile Suçlayarak Attığı Mesajları İfşa Etti

TikTok Fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’i Taciz ile Suçlayarak Attığı Mesajları İfşa Etti

Mehmet Ali Erbil ile internet fenomeni Ece Ronay arasında skandal çıktı. Ronay, Erbil’in kendisini taciz ettiğini söylese de Mehmet Ali Erbil’e göre mesajı gönderen kendisi değil, yardımcısıydı.

Türk televizyon tarihinin en sevilen isimlerinden Mehmet Ali Erbil (Mehmet Ali Erbil), uzun bir aradan sonra bomba gibi gündeme gelen bir olaya konu oldu. İnternet fenomeninin en ünlü isimlerinden biri olan Ece Ronay, Erbil’in kendisini taciz ettiğini söyledi. Erbil iddiaları yalanladı ve haklarını hukuk çerçevesinde arayacağını söyledi. Mehmet Ali Erbil bir televizyon programında “50 yıllık Mehmet Ali Erbil’e bu yapılan yakışmıyor.” ifadesi kullanıldı.

Mehmet Ali Erbil, konuyla ilgili olarak kendisini savunuyor olsa da bazı dikkat çeken detaylar olduğunu belirtmek gerek. Öyle ki Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil olduğunu iddia ettiği bir kişiyle WhatsApp üzerinden mesajlaştı ve bu mesajları da internet üzerinden servis etti. Dilerseniz hemen, oldukça çirkin ifadelerin yer aldığı o mesajların neler olduğuna yakından bakalım.

İşte Ece Ronay ile Mehmet Ali Erbil arasındaki WhatsApp diyalogu:

Mehmet Ali Erbil’in söz konusu konuşma ile ilgili açıklamaları şöyle;

Kız bana video çekerek köpek diyor. Olay bundan ibaret. Konuyu yargıya taşıyorum. Mesajla ne tacizi olabilir. İfşa etmesi bile ayıp. Ben kendisine böyle mesajlar atmadım o benim asistanımla irtibat halinde ben değilim. Beş kuruş para almadan onun klibinde oynadım. Ben ona kardeşim diyordum. Dün akşam beni evine davet etti. Ben çocuk muyum ya kamuoyu beni biliyor. Benim sözüme mi inanacaklar yoksa bu kıza mı? Bu TikTok’ta göğüslerini açarak para topluyormuş. Senin yanında uyumak istiyorum diye onu ben yazmadım. Benim telefonum asistanımın elinde. O da beni defalarca kez uyardı ‘Bu kızın beklentisi farklı’ diye. Artık mahkemede hesaplaşacağız. Kızım yaşındaki bir kadın bana ‘köpek‘ diyor. Asıl tehdidi o yaptı. Kendi Instagram’dan bana yazdı sonra klibini söyledi. Ben bu zamana kadar kimsenin klibinde oynamadım. Gençlere destek olmak için oynamıştım.

Erbil tarafından yapılan açıklamalara göre ifşa edilen mesajlaşmaların sahibi kendisi değil, asistanı. Ancak Ece Ronay tarafında durum pek de böyle değil. “Merhaba arkadaşlar. Gün geçmiyor ki ülkemizde bir kadın daha tacize ve şiddete uğramasın. Şiddet diyorum çünkü psikolojik şiddet de şiddetin bir türevidir. Mehmet Ali Bey’i linçlemiştim, sonra bana mesaj atıp ağlayarak hastayım dediği için konuyu kapatıp özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten çok değil, 5 saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızlıklar her geçen gün level atlayarak büyüdü. Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve bulunduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona da gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi bir münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim. Ama bugün bana durup dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit ettiği için bu paylaşımı yapmak zorundayım. Bu paylaşım belki kariyerime ve mesleğime zarar verecek, çünkü kendisi yıllardır bu piyasada olan bir insan. Ama ben susmayacağım çünkü kendimi kandırılmış ve değersiz hissediyorum. Ben düştüm, başkası bu tufaya düşmesin diye bu bir uyarı postudur. Ünlü de olsanız fenomen de olsanız tacizden kaçamıyorsunuz. Yazıklar olsun.” ifadelerini kullanan internet fenomeni, paylaştığı hikayelerle de Mehmet Ali Erbil’in Instagram hesabı ile olan yazışmalarını ifşa etti.

Ece Ronay tarafından yayınlanan Instagram’daki mesajlaşmalar ise şu şekilde

Tarafların açıklamaları bunlarla sınırlı değildir. Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini vurgulasa da Erbil, klibinde Ronay’a yardım etmek için oynadığını ancak tuzağa düştüğünü belirtti. Bu konu bir süre daha sosyal medyanın ve magazin dünyasının gündeminde kalacak ve tüm taraflar yeni açıklamalar yapacak gibi görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın