Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Atılmıyor | Mesaj (SMS) Gönderme Sorunu

 Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Atılmıyor | Mesaj (SMS) Gönderme Sorunu

Herkese Merhabalar. Bu yazımızda “Türk Telekom, Turkcell, Vodafone” gibi hatlardan (GSM operatörlerinden) mesaj gönderememe (özellikle 4 haneli numaralara sms gönderememe) sorunu konusunda kısaca bilgi vereceğim.

 Ayarlar > Uygulamalar > Mesajlar kısmına gelerek “İzinler” kısmında SMS seçeneğini aktif hale getirmemi ve telefonunu yeniden başlatmamı istedi.

Bende aynısını yaptığım halde mesaj göndermeme sorunu devam etti. Aslında ilk başta sadece hasar sorgulama numarasının böyle olduğunu düşünmüştüm. Ama denediğim farklı 4 haneli numaralardan da mesaj gönderemediğimi görünce sorunun telefonun kendisinde olduğunu anladım. Özellikle Android 6.0 ve sonrasında ki birçok telefon modelinde ilk kurulum aşamasında SMS seçeneği (Premium SMS izinleri) aktif hale getirilmediğinden birçok kişi bu durumdan şikayetçiydi. Ne yapabilirim sorusunu “Google Amcaya” sordum ve “Google Messenger” uygulaması ile sorunu basit bir şekilde çözdüm.

Google Messenger uygulamasını buradan (tıkla) verdiğim linkten telefonunuza indirip kurun. Yaklaşık 24MB büyüklüğündeki uygulama “yükle” dediğinizde kısa süre içerisinde telefonunuza kurulacaktır.

Mesajları varsayılan uygulamanız olarak ayarlayın kısmında “İleri” dediğinizde aşağıdaki gibi iki uyarı ekranına “Tamam/Evet” diyoruz. Böylece kurulum tamamlanmış oluyor.

Mesaj göndermek istediğinizde “Sohbeti Başlat” diyoruz, ardından alıcı kısmına rehberimizden seçerek veya kendimiz numarayı yazıyoruz.Böylece mesaj yazacağımız ufak panel açılıyor ve dilediğimizi yazıp gönderiyoruz.

Bu uygulamanın kullandığınızda diğer “Mesajlar” kısmı pasif hale gelecek. Buradan yani Google Messenger uygulamasından mesaj gönderip alma işlemlerini yapacaksınız. Uygulamayı kullandıktan sonra dilerseniz Ayarlar > Uygulamalar > Mesajlar kısmına gelerek uygulamayı kaldırabilirsiniz. Uygulamayı kaldırdıktan sonra yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmuyor. Normal -diğer- mesajlar uygulamanız otomatik çalışmaya başlayacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın