Teknolojik makyaj dönemi başlıyor

 Teknolojik makyaj dönemi başlıyor

Teknolojik makyaj dönemi başlıyor

İzdüşüm gönderimi ve gerçek zamanlı yüz tarama teknolojisi kullanan Omote, 3D grafikleri insan yüzüne yansıtarak büyüleyici görüntüler sunuyor.

Dijital bilgisayar grafiklerini ekran, duvar ve cam gibi yüzeylere yansıtmak ve hareketli görüntüleri sunmak yeni bir şey değil. Ancak, yansıtılan yüzey kanlı bir kişinin yüzü ise, bu teknik inanılmaz sonuçlar verebilir.

Teknolojik makyaj dönemi başlıyor

Omote, projeksiyon aktarımını ve gerçek zamanlı yüz tarama teknolojisini kullanarak, yüze 3D grafikler yansıtarak çarpıcı görüntüler sağlar. Uygulamadaki hareket algılama özelliği (“gerçek zamanlı makyaj” olarak adlandırılır) sayesinde model, yüzünü sola ve sağa döndürse bile yüzünün açısına göre yeni görüntüler oluşturabilir.

CGI uzmanları, dijital tasarımcılar ve makyaj uzmanlarının oluşturduğu ekip, sonuç olarak ortaya bu muhteşem dijital eseri çıkarmış durumda. Teknik özellikleri hakkında henüz kısıtlı bilgi bulunan Omote, şimdilik model oturmuş vaziyetteyken işe yarıyor. Söz konusu teknoloji, ileride hareket halindeki objelerde de kullanılmak üzere geliştirilme aşamasında bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın