Swipe (SXP) Coin neden yükseliyor? Swipe (SXP) Coin Gelecekte ne olacak 2021

 Swipe (SXP) Coin neden yükseliyor? Swipe (SXP) Coin Gelecekte ne olacak 2021

Swipe (SXP) Coin neden yükseliyor? Swipe (SXP) Coin Gelecekte ne olacak 2021. Swipe (SXP), gece boyunca fırladı ve kısa sürede 3,98 dolardan 4,7 dolara fırladı. SXP coin Bu saatlerde işlem hacmi 590 milyon dolardan 930 milyon dolara çıktı. Artışın nedeni, Swipe’ın kurucusu ve CEO’su Joselito Lizarondo’nun 200 milyon dolarlık SXP yakması olarak gösterildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu olayı resmi sosyal medya hesabında paylaşarak Joselito’nun bunu kendisine bile söylemeden yaptığını açıkladı.

Swipe (SXP) Coin

ripto para piyasası güne sessiz başladı. Aksine, Swipe (SXP) gece saatlerinde artıyor. Swipe topluluğu, blockchain ağı başlatıldığında üretilen ilk paralardan oluşan bir cüzdanın yakıldığını duyurdu. Madeni para yakma sürecinde yakılan madeni paraların dolaşımdaki SXP miktarının % 17’si olduğu belirtildi.

Swipe (SXP) Coin neden yükseldi?

Gelişmenin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da bir açıklama yaptı. Yakın ilişkileri olan iki CEO ortak projelere imza atıyorlar. Şu anda Binance sitesinde stake edilebilen kripto para birimlerinden biri de Swipe. Dev kripto para borsasının sahibi CZ Swipe’ın coin yakımı sonrası şu açıklamalarda bulundu:

“Swipe CEO’su Joselito Lizarondo bana bile söylemeden kurulum esnasında üretilen ve 200 milyon dolar değerinde olan SXP yakımı yaptı. Belki daha sonra daha fazla yakar.”

Binance patronundan gelen bu paylaşımın ardından yeni bir içerik paylaşan Swipe CEO’su CZ’yi mentörü yani akıl hocası olarak nitelendirdi.

Öte yandan Binance resmi sosyal medya hesapları bugün Binance borsasında işlem gören kripto para birimlerinin stake oranları ile ilgili bir bildiri paylaştı. Bildiride en yüksek kar oranının %5 ile Swipe’a ait olduğu görüldü. Bununla birlikte Link ve Ethereum stakeleri de ikinci ve üçüncü sıralarda yer alıyor.

Geçtiğimiz Hafta Bir Coin Yakımı Daha Gerçekleşti

Dolaşımda bulunacak toplam SXP sayısı her geçen hafta azalıyor. Geçtiğimiz hafta coinlerin %20’sini yakan Swipe dün gece saatlerinde kalan coinlerin %17’sini yakarak blok zincirde bulunacak toplam coin miktarını 239 milyona çekti. Sistemde aktif olarak 91 milyon coin bulunuyor. Swipe tarafından yapılan bir açıklamaya göre nihai hedef 100 milyon SXP. Önümüzdeki dönemde daha çok yakım işlemi görebiliriz.

Her zaman olmasa da coin yakımları sonrası değer artışlarının gözlenmesi normal karşılanıyor. Özellikle değerli kripto para birimleri ve gelecek vaat eden projelerin coin yakımları çoğunlukla kalıcı bir değer artışı sağlıyor. Bunun başlıca nedeni dolaşımda bulunan coinlerin azalmasına karşın kripto para biriminin piyasa değerinin sabit kalması.

Swipe patronu coin yakım işlemlerinden sonra SXP’de görülen değer artışını değerlendirirken “yapacak biraz daha işlerinin kaldığını” belirtti.

Rekor Gelecek Mi?

Swipe 24 gün önce 5.64 dolar seviyesine tırmanarak tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştı. Bu seviyeden sonra iki hafta kadar 5 doların üzerinde kalan SXP iki hafta sonu üst üste gelen düzenlemelerden sonra 3 doların altına geriledi. Şimdi tekrar tırmanışa geçen kripto para biriminin yeni bir rekor kırıp kırmayacağı merak konusu. Ethereum’un yükselişi ve Ripple’ın SEC davasından çıkacak sonuçlar Swipe ile birlikte tüm kripto para birimlerinin değerini etkileyecek gibi duruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın