Steam Deck satışa çıktığı an Steam anında çöktü

 Steam Deck satışa çıktığı an Steam anında çöktü

Steam Deck satışa çıktığı an Steam anında çöktü

Steam Deck şu anda yalnızca ABD ve Batı Avrupa gibi seçilmiş bölgelerde satılıyor. Ön sipariş verebilmeniz için Steam hesabınızın Haziran ayı öncesinde açılmış olması gerek. PS5 ve Xbox Series konsollarında karaborsa bildiğiniz gibi büyük bir problem haline gelmişti. Valve yeni hesaplara satın alma yasağı getirerek bu probleme bir çözüm getirmeye çalışmaya çalışmış.

Eski bir hesaba sahip olsanız dahi bugün bir Steam Deck siparişi vermeniz oldukça zor. Konsolu satın almak isteyen kullanıcıların çok büyük bir kısmı hata mesajları ve bir türlü yüklenmeyen sayfalarla karşı karşıya kaldı. Steam hesabı çok eski olan kullanıcılar bile “Hesabınız çok yeni olduğu için ön sipariş veremiyorsunuz” gibi bir kaç hatal ile karşılaştıklarını bildirdiler.

Teslim tarihlerinin 2022’ye kaldığı söyleniyor

Elbette tüm bu hata mesajlarını geride bırakıp rezervasyon yapmayı başaranlar da var. Burada konsolun 512 GB’lık versiyonunu satın alanlara teslim tarihi olarak 2022’nin ikinci çeyreği belirtilmiş. 64 ve 256GB’lık versiyonlar içinse 2022’nin ilk çeyreğinde teslim edileceği yazıyor. Valve’ın daha önce açıkladığı Aralık 2021 teslim tarihi pek mümkün görünmüyor gibi. Ancak teslim tarihleri bölgeye göre değişim gösterecektir.

Steam Deck’in Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise henüz belli değil. Konsolun ABD fiyatları şu şekildeydi:

  • 64 GB eMMC — 399 dolar
  • 256 GB NVMe — 529 dolar
  • 512 GB NVMe — 649 dolar

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın