Spotify, dinleyici alışkanlıklarının neredeyse pandemi öncesi seviyelere geri döndüğünü söylüyor

 Spotify, dinleyici alışkanlıklarının neredeyse pandemi öncesi seviyelere geri döndüğünü söylüyor

Spotify’ın ikinci çeyrek kazanç raporu , bizlere hizmeti kaç kişinin kullandığını ve ne kadar para kaybettiğini anlatmaz. Belgeler ayrıca , bazı COVID-19 kilitlenmelerinin gevşetilmesinden sonra insanların normal yaşamlarına ne kadar geri döndüklerini ortaya koyuyor . Yayın yapan şirkete göre, “araç içi dinleme” istatistiklerinin, kilitlenmeler başlamadan önceki performansından yalnızca % 10 daha az toparlandığı görülüyor.

Ve pandemi, şirketin 300 000 000 kullanıcı imzasını aşan ilk kişi olma arayışına tam olarak zarar vermedi. Spotify, toplam kullanıcı tabanının 299 milyona yükseldiğini ve insanların işe geri döndükçe ve iş yerleri tekrar reklam tanıtım satın almaya başladıkça işlerin hızla arttığını ortaya koydu. Oh, ve bu rakamın 138 milyonu Premium için ödeme yapıyor, geri kalanı platformun reklam tanıtım destekli sürümünü kullanıyor. 

Spotify ilgi içinde podcast olduğunu ödeyen kullanıcılarının % 21 şimdi platformda dinleme metinleri ile de kapatır. Bu sayı “seneden yıla üç haneli oranlarda artmaya devam ediyor” ve bu rakamın sene boyunca artmaya devam etmesini bekliyoruz. Podcast dinlemedeki bu artışın, şirketin Eylül ayında Joe Rogan ile tartışmalı münhasırlık anlaşmasından önce olduğunu belirtmiyoruz . 

Spotify’ın geliri arttı, ancak hemde şirketin bir dizi faktöre bağlı olduğunu söylediği kayıpları derinleşti. Her zamanki gibi, İsveç’teki çalışanlarını vergi yüküne katkıda bulundukları için suçluyor ve bu da kendilerini gerçek bir şişme hissettiriyor. Ancak bundanda önemlisi, daha fazla aile ve öğrenci gruba ya da indirimli planlara kaydolurken şirketin kullanıcı başına ortalama gelirinin düşmesi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın