Samsung, amiral gemisi telefonlarda Android desteğini genişletiyor

 Samsung, amiral gemisi telefonlarda Android desteğini genişletiyor

Galaxy Unpacked etkinliği sırasında Samsung, en yeni cihazlarını “üç nesle kadar işletim sistemi güncellemeleri” ile destekleyeceğini duyurdu. Şimdiye kadar, iki yıllık tam yazılım desteği sundu . Yüzeyde, Samsung, Galaxy Note 20 gibi son telefonları üç büyük Android döngüsüne güncelleyeceğini gösteriyor, ancak özellikler biraz bulanık.

Akışta görünen sorumluluk reddi metninde “Özellik ve güvenlik güncellemelerinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. Galaxy S10 (Android 9) veya sonraki sürümlerin amiral gemisi modelleri için desteklenen güncellemeler. “Yani, hala bir S10’u sallıyorsanız, Samsung’un işletim sisteminin bu sürümü geldiğinde Android 12’ye güncellemesi gerektiği anlamına gelir. için geçerli Galaxy S20 cihazlar bu yılın yayımlanan ve tabii ki, gelecekte diğer telefonlar ile birlikte Not 20 sırası.

Bundan sonra, Android Polisinin işaret ettiği gibi , işler belirsiz. Politika, “amiral gemisi modelleri” için geçerlidir, A serisi telefonlar gibi giriş seviyesi cihazların yalnızca iki yıllık Android güncellemesi alacağını düşündürmektedir .

Her durumda, vardiya Samsung’un amiral gemilerini Google ile biraz daha uyumlu hale getiriyor ve bu da yayın tarihinden itibaren en az üç yıl boyunca Pixels’de Android güncellemeleri sunuyor . Samsung, genellikle iki yıllık platform güncellemelerinin ötesinde güvenlik düzeltme ekleri sunar.

En son yaklaşım, daha az kişinin iki yıl sonra telefonlarını güncelleme ihtiyacı duyabileceği anlamına geliyor ve bu da Samsung’u cebinde biraz vurabilir. Yine de, 2023 yılına kadar güncel kalması (en azından yazılım bazında) yeni bir Galaxy telefonuna en az 999 $ harcamak üzere olan insanlar için biraz rahatlık getirmeli.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın