Prens Harry ve Meghan Markle, Netflix için içerik üretecek

 Prens Harry ve Meghan Markle, Netflix için içerik üretecek
LONDRA, İNGİLTERE - 09 Mart: Prens Harry, Sussex Dükü ve Meghan, Sussex Düşesi, 9 Mart 2020'de Londra, İngiltere'deki Westminster Abbey'de Commonwealth Day Service 2020'ye katıldı.  (Fotoğraf Mark Cuthbert / UK Press, Getty Images üzerinden)

Prens Harry ve Meghan Markle , resmi kraliyet görevlerinden geri adım atma planlarını açıkladıktan sekiz ay sonra dikkatlerini Hollywood’a çevirdi. Netflix , Sussex Dükü ve Düşesi’ni çok yıllık bir yapım anlaşması için imzaladı.

Mart ayından bu yana Los Angeles bölgesinde yaşayan ikili, kendi prodüksiyon şirketini kurdu. Yalnızca Netflix için belgeseller, uzun metrajlı filmler, senaryolu şovlar ve çocuk dizileri yapacaklar.

New York Times’a yaptıkları açıklamada, “Odak noktamız bilgilendiren ama aynı zamanda umut veren içerikler oluşturmak olacak” dedi “Yeni ebeveynler olarak, ilham verici aile programlaması yapmak da bizim için önemli.”

Netflix’in “benzeri görülmemiş erişim” sayesinde “aksiyonu ortaya çıkaran etkili içeriği paylaşmamıza yardımcı olacağına” inanıyorlar. Şirketin 192 milyondan fazla abonesi var .

Eski bir oyuncu olmasına rağmen, muhtemelen Meghan’ın The Crown’daveya Netflix’in diğer senaryolu şovlarından birinde ortaya çıkmasını beklememelisiniz . Eşiyle birlikte belgesellerde görünse de oyunculuğa geri dönme planı olmadığını söylüyor. Harry , geçen hafta Netflix’te yayınlanan Paralimpik Oyunlar doktoru Rising Phoenix’de görünüyor .

Netflix, anlaşmanın mali koşullarını açıklamadı, ancak önde gelen isimler için en yüksek doları harcama konusunda bir geçmişe sahip. Bu vuran benzer bir anlaşma ile Barack ve Michelle Obama 2018 yılında, ve bunların yapım şirketi zaten bir Oscar ödüllü belgesel teslim Netflix için.

Şirket, Game of Thrones programcıları David Benioff ve DB Weiss’i geçen yıl bildirilen 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya imzaladı . Netflix, dokuz rakamlı anlaşmalar olduğu söylenenler için Ryan Murphy ve Shonda Rhimes’ı da işe aldı .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın