Pfizer, korona aşısının bilgilerini çaldırdı

 Pfizer, korona aşısının bilgilerini çaldırdı

Pfizer siber saldırıya uğradı


Sistemlerinden hiçbirinin eksiksiz olarak ele geçirilemediğini belirten Pfizer yetkilileri, “Erişilen veriler aracılığı ile herhangi bir çalışma katılımcısının tespit edilip edilmediğini henüz bilmiyoruz” dedi.

Pfizer, COVID-19 aşı bilgilerini çaldırdı


Avrupa İlaç Ajansı (EMA) sunucularına saldıran hackerlar, aşıların düzenleyici sunumlarını çalmayı başardı. EMA sunucularına yapılan saldırıların aşı çalışmalarını sekteye uğratmayacağının önemini vurgulayan şirket, kolluk kuvvetlerinin katılımı ile soruşturma başlatıldığını açıkladı. Açıklamanın ardından New York Borsası’nda Pfizer hisseleri % 1.6 düşüş yaşadı.

Pandemi sürecinde COVID-19 aşısı için çalışma yapan firmalara Rusya ve Çin menşeili hacker gruplarının saldırı yapmış olduğu iddia ediliyordu. International Business Machines bünyesinde çalışan siber güvenlik uzmanları, bazı devletlere çalışan hackerların aşı dağıtımı yapan firmalara saldırıya geçtiğini açıklamıştı.

Kasım ayında ise Microsoft, Rusya ve Kuzey Kore hükümetlerine çalışan hackerların COVID-19 aşı çalışması yapan 7 büyük firmaya siber saldırı düzenlendiğini ve saldırıların engellendiğini belirtmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın