Paribu’dan Türkiye’deki Kripto Para Sektörünü Tümüyle Etkileyebilecek Büyük Bir Yatırım

 Paribu’dan Türkiye’deki Kripto Para Sektörünü Tümüyle Etkileyebilecek Büyük Bir Yatırım

Paribu’dan Türkiye’deki Kripto Para Sektörünü Tümüyle Etkileyebilecek Büyük Bir Yatırım

Paribu, yerli tasarım stüdyosu SHERPA’yı satın aldığını duyurdu. Ocak 2022’de başlayacak olan yeni dönem, Türkiye’de kripto dünyasına yeni bir soluk getirme potansiyeline sahip.

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu, tasarım stüdyosu SHERPA’yı satın aldığını duyurdu. Webrazzi CEO’su Arda Sacred’in YouTube’daki canlı yayını sırasında duyurulan ortaklık, Türkiye’deki kripto camiasında heyecan yarattı. Çünkü böyle bir satın alma, Paribu’nun NFT ve metaverse gibi alanlarda çalışmaya devam edebileceği anlamına geliyor.

Canlı yayında, Ocak 2022’den itibaren başlayacak yeni döneme ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. SHERPA kurucusu Yakup Bayrak tarafından yapılan açıklamada, sürecin nasıl başladığı anlatıldı. Paris’ten “Yarının Dünyasını Birlikte İnşa Edelim.” Teklif şeklinde teklif aldıklarını belirten Bayrak, sürecin sadece dört gün gibi rekor bir sürede tamamlandığını söyledi.

Paribu Kurucusu Yasin Oral da SHERPA’nın satın alınmasına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. “Türkiye pazarında gösterdiğimiz performans bizi global ölçekte de dikkat çeken bir duruma getirdi. Yerel pazardaki başarımızı global ölçeğe taşımak için çalışmalarımızı son hızıyla sürdürüyoruz. Globalleşme yolculuğumuzda her zaman odağımız pratik ve güvenilir olanı kullanıcılarımızla buluşturmak. Bu anlayış doğrultusunda kullanıcı deneyimine verdiğimiz önem, SHERPA’nın iştirakimiz olmasıyla farklı bir boyuta ulaşıyor. Alanında Türkiye’nin en yetkin kurumu olan SHERPA ile kullanıcılarımızın neyi, nasıl istediğini daha iyi analiz edecek, Paribu olarak büyümeye hız kesmeden devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan Oral, bu satın alma sonraki süreçte neler yaşanacağını da anlatmış oldu.

Paribu, SHERPA satın almasının yatırımcıları tam olarak nasıl etkileyeceğine dair bir açıklama yapmadı. Ancak bu satın alma ile “dijital ürün ve servislerin kullanıcı deneyimi stratejilerinin yaratımı ve tasarımı” gibi konularda çalışmalar yapılacağı ifade edildi.

Yapılan Yorumlar
  • bakır hurda fiyat dedi ki:

    Bakır hurda fiyatları her geçen gün değişmektedir. Hurdacılığın ne olduğu ve ne şekil de yapıldığı merak edilen konular arasın da yer almaktadır. Bizler bakır gibi pek çok maddeye sahip olan hurdayı toplayarak geri dönüşüm imkânı sağlıyoruz.

Bir Yorum Yapın