‘Noluyo Ya’ Youtube kanalı neden bu kadar çok sevildi?

 ‘Noluyo Ya’ Youtube kanalı neden bu kadar çok sevildi?

‘Noluyo Ya’ Youtube kanalı neden bu kadar çok sevildi?

Ceyda Kasabalı ve Fırat Albayram ikilisinin çok eğlenceli Youtube kanalı olan ‘Noluyo Ya’. Üç buçuk yıldır aktif olarak kullandıkları Youtube kanalları bir senedir büyük bir hızla büyümekte. Peki Ceyda Kasabalı ve Fırat Albayram’ın ‘Noluyo Ya’ kanalı neden bu kadar sevildi? Neden bu kadar hızlı yükseldi hep beraber bakalım..

Can mısınız?, Cancık mı ? :))))

Ne kadar Eğlenceli bir kanal bakalım

Kanalı tanımayanlar için şöyle bir tanıtalım yapalım. ‘Noluyo Ya’ kanalı Ceyda Kasabalı ve Fırat Albayram çiftinin Youtube kanalı. İçerisinde yüzlerce video var. Evli olan çift her yere , ordan buraya, eğlenceli içeriklerinin olduğu çok sevimli bir Youtube kanalı. Bu çifte daha önce TV’den aşina olabilirsiniz çünkü ikisi de oyuncu.

ÇOKKK Samimiler

Son dönemde de özellikle sosyal medyada çiftimizin bol bol videolarına tanık oluyoruz. Peki kanal son dönemde neden bu kadar sevildi? Bence ilk sebeplerinden biri samimi olması. Baştan aşağı Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı’nın önce birbirlerine sonra kanala konuk aldıkları veya videodaki diğer kişilerle olan münasebetlerinde samimi olmaları.

Severek ve samimiyetle yapıyorlar

Ülkemizde samimiyet seviliyor biliyorsunuz ve benim de açıkçası bir Youtube kanalında aradığım şeylerden biri samimiyet. Ne videosu çekerlerse çeksinler yaptıkları her işte severek ve samimiyetle yaptıkları gayet açık. Birbirlerine sevgilerinde de gayet samimiler bence ama bu sevgi muhabbetine sonra geliyorum

Doğal komikler

Bir diğer nedense bence komik olmaları. Tabii ki komiklik durumu birçok kişiye göre değişir ama bence samimiyetlerinden doğan bir komiklik var videolarında. Hani olur ya bazı insanlar espri yapmasa bile komik olurlar. Öyle bir durum da bu kanalda mevcut gibi. Doğalından komik bir kanal.

Giriş cümleleri

Üçüncüsü ise cidden kanala giriş sözleri. Youtube’un çöplüğüne hakim de olsanız klasik bir girişi yok Nolur Ya kanalının. “Hellooo nopoyosunuuuz” diyerek giriyolar. “Kanalıma hoşgeldiniz” gibi klişe sözlere yer yok. Öncelikle izleyiciye bir “Ben ne yapıyorum” şoku yaşatılıyor. 

Videolara dahil oluyorsunuz

İzleyeciye bu yaşatıldıktan sonra kanal takipçileri de videolara ortak ediliyor bence. Kendilerine has bir takipçi sınıfı oluşturmuş Ceyda Kasabalı ve Fırat Albayram. ‘Can’lar ve ‘cancık’lar olarak. Videolarını takip edip, beğenip üstüne bildirim tuşuna basan takipçileri ‘can’lar oluyorlar. Öylesine takılmaya gelen, hem gülüp üstüne videoyu beğenmeyen takipçileri ise ‘can’cık. Bence bu durum bile eğlenceli. Güzel bir nokta yakalamışlar. 

“Can mısın yoksa…”

İnanın iki ‘Noluya Ya’ kanalı izleyen insanın gelip birbirine “Sen can mısın yoksa cancık mısın?” diye sorduğuna tanık oldum. Kanal kendini öyle benimsettiriyor. Kanalın içindeymişsiniz gibi hissetiriliyor. Bundan dolayı kanalın çok sevildiğini düşünüyorum.

Ceyda’nın şakaları

Tabii ki bir de Ceyda’nın şakaları var. Beyni çok farklı çalışan bir ablamız Ceyda ablamız. Yani hiç beklemediğiniz bir anda öyle bir soğuk şaka yapıyor ki. Baştan aşağı tüyleriniz diken diken oluyor. “İyi de bu nereden aklına geldi?” diyorsunuz. Bence birçok insanı kanala bağlayan şeylerden biri de Ceyda Kasabalı’nın şakaları.

‘Lukadis’

Bir de kendi aralarında bir dil geliştirmişler. Örneğin ‘Lukadis’ gibi. Onlar öyle söylediklerinde eğer bir ‘can’sanız ne demek istediğini anlıyorsunuz. ‘Cancık’sanız çoktan işiniz bitmiş. Uzun lafın kısası kanalda her şeyin kendine has olması kanala bağlı tutuyor.
 

Samimiyetle harmanlanmış sevgi

Son ve en güzel nedenlerinden biri de bence sevgi dolu bir kanal olması geliyor. Kanalda Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı’nın birbirlerine karşı samimiyetle harmanlanmış sevgisi bizi kanalda tutuyor.

Bulduğu ilk fırsatta

Çünkü son dönemde sevgiler o kadar sahte ve yapmacık ki. Özellikle kimsenin birbirine güveni olmadığı bu zamanlarda Fırat Albayram’ın bulduğu ilk boşlukta Ceyda Kasabalı’ya olan aşkını asla abartılı olmayan bir şekilde sade ve olduğu gibi haykırması gerçekten bizi kanalda tutuyor diyebilirim. 
 

Sevgi umudu

Sevgi umudu

Çünkü hepimiz özellikle şu dönemlerde sevgi pırıltalarına aç bir haldeyiz. Ve ‘Noluyo Ya’ kanalı da insanlara severek, eğlenerek ve paylaşarak ortaya güzel bir şeyler koyabilmenin, insanların bir yerlerde birbirlerini gerçekten sevdiklerini ve birlikte eğlenceli şeyler çıkarabileceklerini gösteriyor. Yani buna son zamanlarda verilecek en güzel örnek Fırat Albayram’ın ‘Ceydaseksüel’ olması. Ki bunun gibi daha birçok örnek var kanalda. Ne diyelim babane gibi “Allah muhabbetlerini arttırsın” demekten başka bir şey kalmıyor. Bir de takipçileri bol ‘can’ları çok olsun. ‘Cancık’ların şerinden uzak kalsın ‘Noluyo Ya’ kanalı. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın