Netflix, Türkiye’de 2020 Yılında En Çok İzlenen Film ve Dizi Türlerini Açıkladı

 Netflix, Türkiye’de 2020 Yılında En Çok İzlenen Film ve Dizi Türlerini Açıkladı

Netflix, 2020’yi geride bırakmaya hazırlanırken Türkiye’deki abonelerinin bu sene en çok hangi türleri izlediğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre 2020’yi esir alan pandemi, aksiyona olan ilgiyi azaltmış durumda.


Dünyanın en büyük çevrimiçi dizi ve film yayın film servisi olan Netflix, Türkiye’deki 3 milyonu aşkın abonesinin 2020’de en çok tür içerikleri izlediğini ve hangi türlerin bir önceki yıla göre yükseliş gösterdiğini açıkladı.

Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 senesinde Türkiye’de en fazla tercih edilen tür drama oldu. En fazla tercih edilen ikinci tür ise komedi ve stand-up içerikleri oldu. Komedi türündeki yapımların en fazla tercih edildiği aylar ise, pandemi tedbirlerinin en yoğun biçimde uygulanmış olduğu nisan, mayıs ve haziran ayları oldu.

Sinemada en popüler tür olan aksiyon, Netflix Türkiye’de 3. sırada

netflix türkiye

Çoğu durumda bu, sinema salonlarının aksiyon kategorisinde en çok izlenen filmdir ve Türkiye’nin Netflix kullanıcıları 3 kategorinin de her zaman favorisi olmuştur.

Dördüncüsü, en popüler türler, içeriğin farklı yaş gruplarına göre filtrelenebildiği eğlenceli ve eğitici çocuk çalışmalarıdır. Korku ve gerilim türü beşinci sırada yer aldı. Netflix Türkiye, en sevilen türü duyurdu ve çoğu tür için takip oranı arttı. Dolayısıyla geçen yıla göre gerçek en hızlı yükselen tür. En yüksek reyting artışına sahip ikinci tür “romantizm” dir. Kore draması üçüncü sırada. Dördüncü sırada mükemmel bir çalışma ve beşinci sırada animasyon var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın