NASA’nın SpaceX Crew Dragon astronotları 2 Ağustos’ta Dünya’ya dönecek

 NASA’nın SpaceX Crew Dragon astronotları 2 Ağustos’ta Dünya’ya dönecek

Daha sonra SpaceX, ISS’ye ve ISS’den düzenli seferlere başlayacak.

NASA astronotlarından Bob Behnken ve Doug Hurley, SpaceX’in Ekip Ejderhası’ndan Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) seyahat ettikten sonra Dünya’ya dönecekler. CNBC’nin bildirdiğine göre NASA, SpaceX Crew Dragon’un 2 Ağustos’ta Atlantik Okyanusu’na sıçramasını planlıyor . Bu, Demo-2 misyonunun, SpaceX’in ilk mürettebat uçuşunun ve NASA astronotlarını 2011’den beri Amerika topraklarından fırlatma ilk misyonunun tamamlanmasına işaret edecek.

Behnken ve Hurley , hava durumu gibi faktörlere bağlı olmakla beraber, 1 Ağustos’ta saat 20.00 dolayında ISS’den ayrılacak . Behnken ve Hurley 30 Mayıs’ta Dünya’dan ayrıldı , bu nedenle görev yaklaşık iki ay sürecek.

Demo-2, SpaceX’in ISS’ye ve ISS’den operasyonel mürettebat uçuşları için sertifikalı olması için SpaceX’in geçmesi gerekli olan son testti. İniş ve toparlamanın planlandığı gibi gittiğini varsayarsak, Crew Dragon bir dizi düzenli gidiş dönüş uçuşuna başlayacak. İlki NASA ve Japon Havacılık Araştırma Ajansı (JAXA) astronotlarını ISS’ye taşıyarak bu sene daha sonra olabilir .

SpaceX daha önce özel yurttaşları 2021 ya da 2022 sonlarında uzaya gönderebileceğini söylemişti. Demo-2’nin başarısı bu yönde en az bir adım. Ve bu hızda, herhangi biri Tom Cruise’u ISS’de bir film çekmek için uzaya getirecekse , bu SpaceX olabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın