Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, kaç lira?

 Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, kaç lira?

Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, ne kadar? Nakdi ücret desteği hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar arayışa geçti. Koronavirüs salgını döneminde iş yeri olumsuz etkilenen çalışanlara verilen destek olan Nakdi ücret desteği nedir, ne kadar? Nakdi Ücret Desteği uzayacak mı, ne zaman bitecek? İşte konuya ilişkin detayları öğrenmek isteyenlere soru-cevap haberimizde…

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR?

Nakdi ücret desteği 1,500 lira.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ KİMLERE VERİLİYOR?

Hükümet milyonlarca kişinin istihdam edildiği yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren işyerlerine nefes aldıracak bir uygulamayı daha devreye alıyor. Faaliyet gösteren işyerlerinde martta sigortalı çalışıp da işvereni tarafından ücretsiz izne ayrılanlara nakdi ücret desteği verilecek.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 2021 NE ZAMAN BİTİYOR?

Nakdi ücret desteğinin süresi Mart ayından sonra iki ay daha uzatıldığı bildirilmişti. Böylelikle nakdi ücret desteği 2021 Mayıs ayında sona ereceği ön görülüyor.Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, ne kadar?

Turizmcilere nakdi ücret desteğinin bayram sonuna kadar devam edeceğini anımsatan Erdem, “30 Haziran’a kadar Cumhurbaşkanımızın uzatma yetkisi var. Ayrıca çalışıyorlarsa normalleşme desteğimiz var. İşçi-işveren sigorta primini buradan karşılıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Nisan günü yaptığı açıklamasında nakdi ücretin uzatıldığına da yer verdi. Buna göre; ”İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.” dedi.Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, ne kadar?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NEDİR?

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması amacıyla, 4447 sayılı Kanunun geçici 24 üncü maddesi kapsamındaki kişilere ücretsiz izne çıkarıldıkları veya işsiz kaldıkları dönem için İşsizlik Sigortası Fonundan ve İŞKUR tarafından yapılan ödemedir.Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, ne kadar?

Bununla birlikte, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun geçici 27 ve 28 inci maddelerinde esasları belirlenen iki ayrı nakdi ücret desteği daha uygulamaya alınmıştır. Bu kapsamda; 1/1/2019-17/4/2020 aralığında 4857 sayılı Kanunun 25/(II) numaralı bendinde belirtilen sebepler dışında hizmet akdi sona erenler ile özel sektör işyerlerinde 2019/Ocak ila 2020/Nisan dönemlerinde en az çalışan sayısına ilave olarak istihdam edilenlerden 1/12/2020 tarihinden itibaren işe başlatılıp ücretsiz izne ayrılanlara 2020 yılı Nisan ayında uygulamaya başlanılan nakdi ücret desteği uygulaması ile benzer esaslar çerçevesinde nakdi ücret desteği ödenmektedir.Nakdi Ücret Desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Nakdi Ücret Desteği nedir, ne kadar?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın