Milli Piyango’da yepyeni bir dönem! Tüm Türkiye kazanacak

 Milli Piyango’da yepyeni bir dönem! Tüm Türkiye kazanacak

Yaygın erişim ağı ve şans oyunları alanındaki küresel tecrübeiyle Türkiye ekonomisine katkı sunmak üzere yola çıkan Sisal Şans, 1 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerine başlıyor. Türkiye’nin en köklü markalarından Milli Piyango’nun ürün yelpazesine yepyeni oyunlar kazandıracak olan Sisal Şans, ayrı bir şans oyunları tecrübeinin yaşanacağı, yepyeni bir dönem başlatıyor. Sisal Şans, ilk çekilişini büyük ikramiyenin 25 000 000 TL olduğu Süper Loto ile 2 Ağustos’ta gerçekleştirecek. 3 Ağustos’ta ise Çılgın Sayısal Loto’nun yeni dönem ilk çekilişiyle Sayısal Loto tarihindeki en yüksek büyük ikramiye olan 50 000 000 TL kazanma fırsatı sunacak.

Heyecan verecek

T.C. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün izleme ve denetimine tabi olarak şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıl süreyle yetki verilen Sisal Şans, 1 Ağustos itibariyle faaliyetlerine başlıyor. Sisal Şans, “Oynamaya, şansa, eğlenceye yeniden başlayacağız” sloganıyla, ilk çekilişini 2 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirecek.

Türkiye’nin en köklü markalarından bir tanesi olan Milli Piyango ile yepyeni bir döneme başlamanın gurur ve mutluluğunu başından geçenleri dile getiren Sisal Şans CEO’su Selim Ergün, “1926 senesinde kurulmuş olan Milli Piyango, hepimizin hayatında yer etmiş, ekonomimize önemli kaynak sağlamayı başaran, ülkemizin en köklü markalarından biri. Biz de Sisal Şans olarak bu bilinç ve sorumlulukla yoğun bir çalışma gerçekleştirdik, sıfırdan kurulmuş olan yepyeni bir firma olarak oyunseverler için de heyecan verici bir tecrübe hazırladık. Bu süreçte ekonomiye katma değer sağlayacak faaliyetlerin beraberinde katlanarak giden bir istihdam da yaratmak istiyoruz. Toplam hasılatı artırmayı ve devlet hazinesine aktarılan miktarı yükselterek ülkemizin kazanmasını amaçlıyoruz” dedi.

50 000 000 euro’luk ayrıntılı yatırım

Altyapı, teknoloji, insan kaynakları, bayiler ve markaya 50 000 000 euro’luk ayrıntılı bir yatırım yaptıklarının önemini vurgulayan Ergün, “Yenilediğimiz marka kimliğiyle satış kanallarını artıracak, online platformda oynanabilen oyunları hedef kitleye sunarken bayi ağımızı da genişleteceğiz” dedi.

Bir Demirören Holding iştiraki olan Sisal Şans; Türkiye’nin şans oyunları piyasasının tecrübeli kurumu Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin % 51 ve İtalyan Sisal S.P.A’nın % 49’luk katılım payından oluşuyor. İtalya’da 1946 senesinden bu yana başarı ile faaliyette bulunan, “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) belgesine sahip Sisal S.P.A, Fas da dahil olmak üzere 2019 itibariyle 40.000’den fazla satış noktasına sahip.

Türkiye’de 1956’dan beri, ulusal ve global arenada uzun süreli ve devamlı yatırımlar gerçekleştirerek ülke ekonomisine katma değer sağlamayı başaran Demirören Holding, tüm operasyonları dahil olmak üzere Türkiye çapında 18.000’i aşkın bayisiyle faaliyetlerine devam ediyor.

Yılbaşında tam 100 000 000 TL

Yenilenen sayısal oyunlar arasında Çılgın Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara gelirken, Kazı Kazan oyunları arasında ise yeni Kazı Kazan oyunu olan “Altın”, Şans Dağı ve 12 Ay gibi oyunlar yer alacak ve Kazı Kazan’da oyunculara 200 000 TL’den, 1 000 000 200 000 TL’ye varan miktarlarda büyük ikramiye kazanma şansı sunulacak.

Yeni dönemde Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiyenin 250 000 000 TL’ye ulaşması beklenirken, Sayısal Loto ve Süper Loto çekilişleri bundan böyle haftanın 3 günü gerçekleştirilecek. Bir klasik olan Milli Piyango da her zamanki çekiliş günlerinde oyunseverlerle buluşmaya devam edecek. Bilet güvenliği yeni teknolojilerle artırılan Milli Piyango’da ise yılbaşı çekilişinde 100 000 000 TL kazanma fırsatı sunulacak.

İkramiye dağıtım oranı yükseliyor

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre yeni dönemde oyuncuları bekleyen değişikliklerin başında, belirlenen ikramiye dağıtım oranları geliyor. 2019’da % 47.5 olan ikramiye dağıtım oranı, yeni dönemde % 59’a yükseliyor. Sisal Şans, önümüzdeki zamanda Milli Piyango’nun mevcut ürünlerini geliştirmenin beraberinde yepyeni ve eğlenceli ürünlerle pazara heyecan ve dinamizm katacak.

Canlı yayın

Önümüzdeki dönemde, en son teknolojiyi kullanarak oluşturulan teknik altyapı ile noter huzurunda yapılan çekilişler canlı olarak yayınlanmaya devam edecek. Yapılan açıklamaya göre tüm çekiliş süreçleri “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) standart ve kurallarına uygun biçimde organize ediliyor ve en büyük öncelik şeffaflığa verilmekte. Dünya Piyango Birliği sertifikalı, en son teknoloji ürünü yeni çekiliş makineleriyle kurulan ve ŞANS MERKEZİ adı verilen çekiliş stüdyosunda yapılacak çekilişler, www.Millipiyangoonline.Com sitesinden canlı olarak yayınlanacak ve dileyen herkes çekilişe katılabilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın