Milli Eğitim Bakanı: Yüz Yüze Karne Vermek Yerine Dijital Karneyi Vermeyi Düşünüyoruz

 Milli Eğitim Bakanı: Yüz Yüze Karne Vermek Yerine Dijital Karneyi Vermeyi Düşünüyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim ve transkript dağıtımından bahsederken, yüz yüze transkript sağlayarak hareketliliği artırmak istemediklerini ve bu nedenle dijital transkript kullandıklarını belirtti.

AA’nın editörlük planına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, devam eden uzaktan eğitim ve öğrenci başarısına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Yüz yüze eğitime geçişle ilgili olarak yüz yüze rapor dağıtmaya yanaşmayan Bakan Shelkok, “15 Şubat’ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime başlayabiliriz, biz hazırız” dedi. Açıklamak için salgının gidişatına ilişkin verileri görüntüleyin. “

Sözlerine uzaktan eğitim sürecinde geriye dönük bir analiz ile başlayan Bakan Selçuk, “Geriye doğru baktığımızda işin büyük bir kısmında müsterih olduğumuzu söyleyebilirim. Daha önce canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin civarındaydı. Şu anda 3 milyonu geçtik.” dedi.

Yüz yüze karne dağıtımını düşünmediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı, “Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın