Microsoft’un Surface Duo, piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor

 Microsoft’un Surface Duo, piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor

Microsoft, geçtiğimiz birkaç haftayı Twitter’da Surface Duo’yu alay ederek geçirdi ve şimdi çift ekranlı cihazın piyasaya sürülmeye hazır olduğu anlaşılıyor. Microsoft’un yeni Android destekli cihazı ilk olarak bu haftanın başlarında FCC’de göründü ve bugün Bluetooth SIG sertifika sayfasında ortaya çıktı . Cihazlar genellikle FCC ve Bluetooth listelerinde lansmandan sadece birkaç hafta uzakta görünür.

Son söylentiler , Surface Duo’nun Temmuz ayında görünebileceğini öne sürmüştü, ancak cihazın bu ay başlatılmaya hazır olmadığı açık. Bunun yerine, Microsoft’un önümüzdeki haftalarda Surface Duo’yu piyasaya sürmesi giderek daha muhtemel görünüyor.

Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, The Verge’e şirketin bu yılın başında Build Duo’daki Surface Duo ve çift ekranlı cihazlara odaklanmayı planladığını söylüyor . Bu planlar netleştikten sonra değişti Build pandemi nedeniyle neredeyse tutulacaktı ve Microsoft ayrıca Windows 10X çift ekran planlarını 2020’nin çok ötesine geri itti .

Bazı geliştiricilerin zaten çift ekranlı geliştirici birimlerine erişimi olsa da, Microsoft bir noktada Surface Duo’yu geliştiricilere çok daha erken götürmeyi planlamıştı. Birçok şey gibi, salgın Surface Duo lansman planlarını da etkiledi, ancak Microsoft’un cihazı hala Eylül ayı sonuna kadar göndermeyi umduğunu anlıyoruz.

Surface Duo lansman söylentilerine yakıt ekleyen telefon sızıntısı Evan Blass, Surface Duo’nun ABD’deki AT&T ağında görüneceğini ima etti . Blass, piyasaya sürülmeden birkaç hafta veya ay önce, piyasaya sürülmemiş telefonların pazarlama görüntülerini ve malzemelerini alır ve bu da Surface Duo’nun neredeyse hazır olduğunu gösterir.

Microsoft, yazını lansmanından önce Surface Duo’yu Twitter’da alay ederek de geçirdi. Microsoft’un iletişim şefi Frank Shaw, bu ayın başlarında Surface şefi Panos Panay’ın yeni bir tampon kılıf gibi görünen cihazla Twitter’da cihazını almasından sadece birkaç gün sonra Surface Duo’nun bir fotoğrafını yayınladı . Aynı vaka , geçen hafta Microsoft yöneticisi Brad Anderson’ın yer aldığı bir videoda da yer aldı .

Microsoft, Surface Duo’yu ilk kez Ekim ayında New York’taki bir basın etkinliğinde açıkladı ve cihaz için 2020 tatiline izin verdi. Şirket henüz resmi donanım özelliklerini paylaşmamış olsa da, sızıntılar bir Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, 6GB RAM, 256GB’a kadar depolama alanı ve iki adet 5,6 inç ekran içereceğini öne sürdü .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın