McDonald’s, Danimarka ve İsveç’te ‘McPlant’ burgeri test ediyor

 McDonald’s, Danimarka ve İsveç’te ‘McPlant’ burgeri test ediyor
McPlant burger.

McDonald’s, Danimarka ve İsveç’te ‘McPlant’ burgeri test ediyor

Bloomberg’e göre , şirketin Kasım ayında açıkladığı McDonald’s’ın yeni bitki bazlı burgeri, Danimarka ve İsveç’te bir deneme çalışması için piyasaya sürüldü . McPlant olarak adlandırılan burger, Beyond Meat ile birlikte geliştirilen bezelye ve pirinç proteinlerinden yapılmış bir köfteye sahiptir .

Denemeler Ocak ayında başladı ve İsveç’te 15 Mart’a ve Danimarka’da 12 Nisan’a kadar sürecek. McPlant’ın İskandinav başarısı, potansiyel olarak diğer pazarlara açılmadan önce değerlendirilecektir.

Köfte, dana burgeriyle aynı ızgarada pişirilir, bu nedenle teknik olarak vegan (veya vejeteryan, diyetinizin sıkılığına bağlı olarak) değildir. Bununla birlikte, McDonald’s İsveç’ten yapılan bir basın açıklaması , McPlant’ı gevşek bir şekilde vejeteryan olan ancak yine de biraz et yiyen insanlar olan “esnek insanlar” için en son seçenek olarak gösteriyor.

McDonald’s ve Beyond daha önce Kanada’daki “PLT” ile işbirliği yapmıştı , ancak McPlant ortaklığının bu erken denemelerden sonra devam edip etmeyeceği belli değil. Bloomberg , “McDonald’s, Beyond Meat aracılığıyla testler için McPlant köftelerini tedarik edecek olsa da, gelecekteki dağıtımlar için tedarikçileri belirtmedi” diyor .

McPlant, fast food şirketlerinin simüle etlere yöneldiği bir trendin en sonuncusu . Son yıllarda Burger King, Dunkin ‘, Starbucks, KFC ve diğerleri Beyond Meat’ten veya rakibi Impossible Foods’tan ürünlerle uğraştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın