LG, İçinde Canavar Yatan Dizüstü Bilgisayarı ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

 LG, İçinde Canavar Yatan Dizüstü Bilgisayarı ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

LG, İçinde Canavar Yatan Dizüstü Bilgisayarı ‘Ultra Gear 17’yi Duyurdu

LG, “Ultra Gear 17” olarak isimlendirdiği dizüstü bilgisayarını duyurdu. Donanım özellikleri açısından üst düzey olan cihaz, tasarım açısındansa fazlasıyla sade. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen dizüstü fiyat, kabul edilebilir fiyatıyla da tercih nedeni olacak gibi görünüyor.

Güney Koreli teknoloji devi LG, memleketinde düzenlenen bir etkinlikte yeni bir dizüstü bilgisayar modeli duyurdu. Tasarım açısından “Ultra Gear 17” adı verilen model daha çok ticari bir bilgisayara benziyor ancak cihazın donanım yetenekleri dizüstü bilgisayarın oyun için de kullanılabileceğini gösteriyor. Tabii ki, bu aynı zamanda video düzenleme ve mühendislik yazılımları için de geçerlidir.

lg

17 inç ekrana sahip LG Ultra Gear 17, 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunuyor. Mühendis tarafından kullanılan çerçeve ne kadar ince olursa o kadar iyidir, bu da daha yüksek bir ekran-gövde oranı sağlar. Ayrıca bu ekranın üst çerçevesinde bir web kamerası olduğu da unutulmamalıdır.

LG dizüstü bilgisayarın içine baktığımızda 11. nesil Intel Core i5 işlemcinin varlığını görüyoruz. LG mühendisleri bu işlemciyi 16 GB DDR 4 RAM ve 512 GB M.2 NVMe SSD ile destekleyerek güç ve depolamada sorunsuz bir deneyim sağlar. LG’ye göre GPU’nun ön ucuna geçtiğimizde NVIDIA GeForce GTX 1650Ti dizüstü bilgisayarın “uzun süreli” kullanım için kullanılabilecek 80 Whr pil ile donatıldığını gördük.

Bugün itibarıyla Güney Kore pazarında satışa çıkan dizüstü bilgisayarın Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak LG yetkilileri, bu dizüstü bilgisayarın fiyatının 1.980 dolar olduğunu açıkladılar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın