‘League of Legends’ dünya şampiyonası Eylül ayında Şanghay’da yapılacak

 ‘League of Legends’ dünya şampiyonası Eylül ayında Şanghay’da yapılacak
League of Legends Dünya Şampiyonası 2020 Şanghay’da yapılacak


Bu yıl pek çok espor turnuvası koronavirüs pandemisi sebebiyle ertelenmiş ya da iptal edilmiş olsa da, Riot Games 25-21 Ekim tarihleri ​​arasında Şanghay’da Legends Dünya Şampiyonası 2020’yi düzenleyeceğini açıkladı . Finaller Pudong Futbol Stadyumu’nda yapılacak. Şirket, etkinliği birkaç farklı siteden ziyade bir sitede barındırarak, gösteri ortamını daha yakından kontrol edebileceklerini söylüyor.

Şu anda planlar, turnuvanın erken aşamalarında şahsen izleyici olmamasını gerektiriyor. Şirket finaller için yüz yüze bir izleyiciye izin verilip verilmeyeceğine karar vermenin “yerel yönergelere” güveneceğini söyledi. Öyleyse, biletler ve uygulanması gerekli olan güvenlik tedbirleri hakkında detaylar bu yaz ilerleyen saatlerde sunulacaktır.

Riot yapmış olduğu açıklamada, “Oyuncularımız, taraftarlarımız ve Worlds 2020’yi hayata geçirmeye dahil olan herkes için güvenliğe öncelik vermek için çeşitli sağlık kuruluşları ve yerel ve ulusal makamların rehberliğini kullanmaya devam etmekteyiz” dedi.

Diğer spor ligleri, NBA ve MLB’deki oyuncuların sanal izleyicilerden önce oynadığı bir dizi koruyucu önlemle yeniden başladı ve NHL, playoff sezonuna fan sesleri ile başladı. Oyuncular virüs için düzenli şekilde test ediliyor ve “ kabarcıklar ”ile sınırlıdır. Ancak virüsün yayılmasından korunma girişimleri karışık bir başarı elde etti; ESPN’ye göre , en az 29 MLB oyuncusu ve personeli COVID-19 için zaten pozitif test etti ve ESPN’ye göre birkaç oyun iptal edildi .

Riot, League of Legends Dünya Şampiyonası 2020’deki oyuncuları korumak için hangi tedbirlerin alınacağını ya da bir balonla sınırlı olup olmadıklarını detaylandırmadı . Şubat ayında, Çin Efsaneler Ligi Pro League, koronavirüs salgını sırasında şahsen oynamayı askıya aldı ve çevrimiçi bir forma geçti.

Overwatch , League of Legends , PUBG , Dota 2 , Counter-Strike , dövüş oyunu topluluğu ve daha birçoğundaki turnuvalar ve etkinlikler , coronavirüs dünyaya yayıldıkça ilkbaharda ertelendi ya da iptal edildi .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın