KFC, laboratuvarda yapılan ilk tavuk nuggetlerini geliştirmeyi umuyor

 KFC, laboratuvarda yapılan ilk tavuk nuggetlerini geliştirmeyi umuyor

Dünyanın ilk laboratuvar yapımı tavuk nugget üretme hedefi ile Moskova’nın 3D Bioprinting Çözümleri  Rus firması, tavuk hücrelerini ve bitki materyalini kullanarak, ideal olarak, doğal tavuğun “tadını ve dokusunu” yeniden yaratırken, hayvan katılımını en aza indirgeyen bir katkı baskı tekniği geliştiriyor. Bu arada KFC, restoranın “imzalı” lezzetiyle eşleşecek şekilde ekmek, baharat ve diğer malzemeler sunacak.

KFC, 2020 sonbaharında Moskova’da test edilmeye hazır bir son nugget tasarımına sahip olmayı umuyor.

Başka yerlerde olduğu gibi, laboratuvarda üretilen et sayısız avantaj vaat ediyor. Neredeyse çok fazla kaynak gerektirmediği için daha çevre dostudur . KFC, 100 kat daha az çiftlik alanı gerektirdiğini ve sera gazı emisyonlarını 25 kat azalttığını gösteren bir çalışmaya işaret ediyor. Ayrıca hayvanlara zarar vermekten kaçınırlar ve kimyasalların eksikliği nedeniyle daha sağlıklıdırlar.

Biyoprinti et için pragmatik kullanımlar da vardır. KFC’nin bitki bazlı ‘tavuğu’ gibi, bu da zincirin daha geniş kitlelere hitap etmesini sağlar. Ayrıca, tavuk çiftliklerinin iniş ve çıkışlarına bağlı olmayan daha istikrarlı bir gıda tedariki sağlar. KFC daha az eksiklikle başa çıkabilir, bu nedenle geldiğiniz şeyi elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın