Jeff Bezos 24 saatte en fazla para kazanan insan olarak tarihe geçti

 Jeff Bezos 24 saatte en fazla para kazanan insan olarak tarihe geçti

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Amazon’un CEO’su olan dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, pazartesi günü servetine 13 milyar dolar (89 milyar TL) ekledi. Bezos, endeksin düzenlendiği 2012 senesinden bu yana bir günde en fazla para kazanan kişi olarak tarihe geçti. Bezos son dönemde düzenli şekilde dünyanın en zengin insanı olma konusunda kendi rekorlarını kırıyor.

Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre. yalnızca pazartesi günü servetine tam 13 milyar dolar (Yaklaşık 89 milyar TL) ekledi. Business Insider’da yayınlanan habere göre bu, endeksin düzenlenmeye başladığı 2012’den beri bir günde kazanılan en çok para olarak tarihe geçti.

2026’DA İLK Amerika’Lİ DOLAR TRİLYONERİ OLABİLİR
Bezos, dünyanın corona virüsü salgınıyla mücadele ettiği 2020 senesinin başından itibaren 74 milyar dolar kazandı. Toplam serveti 189 milyar 300 000 000 dolara ulaştı. Ünlü iş insanının 1995’te kurmuş olduğu Amazon, aradan geçen sürede dünyanın en kıymetli ve kuvvetli firmalarından biri haline geldi. Tahminlere göre Jeff Bezos, 2026 senesinde dolar trilyoneri olan ilk Amerika’li olarak da tarihe geçecek.

SALGINDA ZENGİNLERİN SERVETİ 700 MİLYAR DOLAR ARTTI
Amerikalılar İçin Vergi Adaleti Kurulu ve Politika Araştırmaları Enstitüsü’nün bir analizine göre ise salgının etkisini Amerika’da göstermeye başladığı 18 Mart’tan beri 600 Amerikalı milyarderin serveti toplam 700 milyar dolar yükseldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın