İzmir Valiliğinden Martı kullananlara Ceza uygulanacak !

 İzmir Valiliğinden Martı kullananlara Ceza uygulanacak !
İzmir Valiliği, Cimer’e gelen bir başvuru ile Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonrasında elektrikli scooter kullanan kişilere cezai işlem uygulama kararı aldı.

Vatandaşların hayatını kolaylaştıran ve trafik derdini en aza indiren elektrikli scooter’larla ilgili İzmir’de yeni bir gelişme yaşandı. İzmir Valiliği, kendilerine ulaşan Cimer başvurusunu analiz edip Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, elektrikli scooter kullanan kişiler hakkında cezai işlem uygulayacağını bildirdi.

ÜLKE GENELİNE YAYILACAK MI?

Trafik Denetleme Şube Müdürü imzalı olarak yayınlanan kararda “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce uygulanan denetlemelerde elektrikli scooter olarak tabir edilen cihazları kullanan şahıslara kimlik bilgileri baz alınarak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 47/1d maddesi uyarınca cezai işlem uygulanarak, tekrar kullanmaması adına şahıslara tebliğ ve tebellüğ belgesi düzenlenmektedir.” söylendi.Alınan kararın ülke geneline yayılıp yayılmayacağı merak ediliyor.

İşte tartışma yaratacak o karar:

İzmir Valiliğinden scooter kullananları üzecek haber! Ceza uygulanacak

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın