iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı güncelleyemiyor veya geri yükleyemiyorsanız

 iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı güncelleyemiyor veya geri yükleyemiyorsanız

iOS veya iPadOS aygıtınızı kurtarma moduna alabilir, ardından bilgisayarınızı kullanarak geri yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda, aygıtınızı geri yüklemek için kurtarma modunukullanmanız gerekebilir:

 • Bilgisayarınız aygıtınızı tanımıyor veya aygıtınızın kurtarma modunda olduğunu belirtiyorsa.
 • Ekranınız birkaç dakika boyunca Apple logosunda takılı kalıyor ve herhangi bir ilerleme çubuğu görünmüyorsa.
 • Kurtarma modu ekranını görüyorsanız.

Ekranınızda birkaç dakikadır ilerleme çubuğu görünüyorsa ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Aygıtınızı kurtarma moduna alma ve yeniden ayarlama

 1. Mac’inizin güncel olduğundan emin olun. iTunes kullanıyorsanız iTunes’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. 
 2. macOS Catalina 10.15 yüklü bir Mac’te Finder’ı açın. macOS Mojave 10.14 veya önceki bir sürüm yüklü bir Mac’te ya da bir PC’de iTunes’u açın. iTunes zaten açıksa kapatıp tekrar açın.
 3. Aygıtınızı bağlı tutun ve kurtarma modu ekranı görünene kadar bekleyin:
  1. Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine kısaca basın. Sesi Kıs düğmesine kısaca basın. Üst düğmeye basın ve yeniden başlatma işlemi başlayana kadar basılı tutun. Aygıtınız kurtarma moduna girene kadar Üst düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
  1. iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine kısaca basın. Sesi Kıs düğmesine kısaca basın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
  1. iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Üst (veya Yan) düğmeyle Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
  1. Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Ana Ekran düğmesiyle Üst (veya Yan) düğmeyi aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

Bilgisayarınızda aygıtınızı bulun. Geri Yükle veya Güncelle seçeneklerini gördüğünüzde Güncelle’yi seçin. Bilgisayarınız, verilerinizi silmeden yazılımı yeniden yüklemeyi dener. Aygıtınızın yazılımı bilgisayarınız tarafından indirilirken bekleyin. İndirme işlemi 15 dakikadan fazla sürerse ve aygıtınız kurtarma modu ekranından çıkarsa indirme işlemi bitene kadar bekleyip 3. adımı tekrarlayın.

Güncelleme veya Geri Yükleme tamamlandıktan sonra aygıtınızı ayarlayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın