iPhone 14 ile çentik modası tarih olabilir

 iPhone 14 ile çentik modası tarih olabilir

iPhone 14 ile çentik modası tarih olabilir

Apple’ın iPhone 13 serisini tanıtma etkinliğine yaklaşık iki buçuk ay gibi bir süre kaldı. Kullanıcılar merak ve heyecanla yeni nesil iPhone modellerini beklerken, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 14 ile ilgili önemli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Sektöre yakın çevre kaynaklarından sızan bilgilere göre, iPhone 14 serisi ile birlikte çentik tarihe karışabilir. Bu serinin çentiksiz geleceği ve tüm sensörlerin ekran altına yerleştireceği belirtiliyor. Apple daha önce Face ID sensörünü ekranın altına yerleştirme teknolojisinin patentini almıştı. Işık ve yakınlık sensörlerinin yanı sıra Touch ID tarayıcının da buraya entegre edileceği bildirildi.

Çentik modasını Apple iPhone serisi ile başlatmıştı

Sensörlerin ekrandaki konumlarındaki piksel yoğunluğunun daha düşük olması bekleniyor. Zira sensörlerin sağlıklı çalışabilmesi ve selfie kamerasının kaliteli ve net fotoğraflar çekebilmesi için bu detay oldukça önemli. Öte yandan iPhone 13 serisinde çentiklerin daha küçük olacağı belirtiliyor. Bu seri ise Eylül-Ekim aylarında tanıtılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın