iPhone 12 mini yolun sonuna geldi: Düşük talep nedeniyle üretimi durduruldu

 iPhone 12 mini yolun sonuna geldi: Düşük talep nedeniyle üretimi durduruldu

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, Apple’ın iPhone 12 mini üretimini planlanandan önce durdurduğunu ve serideki diğer modelleri piyasaya sürmeye odaklandığını açıkladı. Kompakt modelin üretim bandından inmesinin nedeni ise tüketicilerin gösterdiği düşük talep.

Rapora göre Cupertinolu şirket 5.4 inç ekranlı mini versiyonunun üretimini 2021’in ikinci çeyreğinde aşamalı olarak sonlandırdı. Apple, sonbaharda yeni nesil iPhone’ları piyasaya sürene kadar stokları eritmeye ve ve üretilen tüm iPhone 12 mini’leri satmaya çalışacak.

Küçük model az satmasına rağmen iPhone 13 mini yolda

Görünüşe bakılırsa en küçük iPhone’a yönelik talep Apple’ı hayal kırıklığına uğratmış durumda. Ancak buna rağmen şirketin sonbaharda iPhone 13 mini‘yi çıkarmayı planlaması ilginç. Mevcut modelin anormal derecede düşük satması yenisinin piyasaya sürülmesine engel olmayacak.

Apple’ın küçük telefon sevenlerin gönlünü nasıl fethetmeyi planladığını az çok tahmin edebiliyoruz. Şirket mühendislerinin en çok mesai harcamak zorunda kalacağı alanlardan biri de iPhone 13 mini’nin pil ömrü olacak. Zira iPhone 12 mini bu konuda kullanıcıları pek memnun edemedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın