iPhone 12 çıkacak mı? Apple’dan iPhone 12 açıklaması geldi!

 iPhone 12 çıkacak mı? Apple’dan iPhone 12 açıklaması geldi!

Apple, Eylül ayında tanıtmayı planladığı yeni iPhone modellerinin bu yıl piyasaya sunulmasının birkaç hafta gecikeceğini duyurdu. Gecikme ile ilgili resmi açıklama bizzat Apple’ın finans biriminden sorumlu başkanı (CFO) Luca Maestri’den geldi.

Apple’ın her sene Eylül ayı ortalarına doğru tanıtıp, yine aynı ayın son günlerinde satışa sunmuş olduğu yeni iPhone modelleri ile alakalı sürpriz bir açıklama geldi. Şirket, yeni akıllı telefonu iPhone 12’nin çıkış tarihinde birkaç haftalık gecikme olacağını resmen duyurdu.

Apple’ın finans biriminden sorumlu başkanı (CFO) Luca Maestri, iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini açıkladı. Maestri, “Bildiğiniz gibi, geçen sene Eylül ayı sonlarında yeni iPhone’ları satmaya başladık. Bu yıl için ise piyasaya arzın birkaç hafta sonraya hazır olmasını öngörüyoruz” dedi.

EN AZ 4 YENİ MODEL BEKLENİYOR

Apple’ın tarihinde iPhone modellerinin lansman ve arzında ilk defa duyurduğu bu gecikmenin, koronavirüs salgını sebebiyle global seviyede yaşanan üretim sıkıntılarından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Amerika’li teknoloji devinden gelen bu fotoğrafı açıklamanın ardından Apple’ın iPhone 11 serisinden sonra gelecek olan yeni modellerini Ekim ayında satışına sunması bekleniyor.

Apple’ın eylül de yapması beklenen iPhone 12 serisinin lansmanında, 5G desteğine sahip OLED ekranlı en az dört akıllı telefon modeli duyurması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın