iOS 15, 20 Eylül’de indirilebilecek

 iOS 15, 20 Eylül’de indirilebilecek

iOS 15, 20 Eylül’de indirilebilecek

Apple’ın iOS 15, iPad OS 15 ve watchOS 8 güncellemeleri, iPhone 13 serisinden günler önce 20 Eylül’de düşüyor. iOS’un en son sürümü, FaceTime ve Mesajlar için yeni özellikler, daha akıllı bildirimler ve yeni bir LiveText özelliği ekler.

Güncelleme ile iPhone ve iPad sahipleri, dikkat dağıtıcı arka plan seslerini ortadan kaldırmak için uzamsal ses ve gürültü azaltma özelliklerinin eklenmesi de dahil olmak üzere FaceTime iyileştirmelerinden yararlanabilir. Yenilenen Mesajlar uygulaması, izlemeyi kolaylaştıran yeni bir “sizinle paylaşılan” özelliği ekler. paylaşılan içerik için ayrılmış bir bölümle sohbetlerde paylaşılan fotoğraflar, müzikler ve haber makaleleri.

Apple, push uyarılarını nasıl ve ne zaman alacağınızı kontrol etmek için yeni araçlarla bildirimlerini de değiştiriyor. Yeni “Odaklanma” modları, özellikle duymak istediğiniz uygulamalar ve kişiler dışındaki tüm uyarıları kapatmanıza ve çalışma, uyku ve diğer etkinlikler için özel profiller belirlemenize olanak tanır. Bu profiller, gün boyunca kullanma olasılığınız en yüksek olan uygulamalara bağlı olarak ana ekranınızdaki uygulamaların düzenini de değiştirebilir.

iOS 15’in daha ilgi çekici özelliklerinden biri, kamerayı çevrenizi taramak ve ilgili bilgileri ortaya çıkarmak için kullanan Canlı Metin’dir. Örneğin, beyaz tahtaya doğrultursanız, paylaşmanız için yazılı metni çıkarabilir. Ayrıca sanatı, önemli noktaları, bitkileri ve evcil hayvanları da tanımlayabilir.

Özellikle ilk sürüm, Apple’ın daha sonraki bir güncellemede beklenen yeni SharePlay özelliklerini içermeyecek . Şirket ayrıca yakın zamanda iOS 15’in en tartışmalı özelliklerini erteleyeceğini doğruladı: Şirketin kullanıcıların cihazlarında yasa dışı çocuk istismarı görüntülerini tespit etmesini sağlayacak planlanmış çocuk güvenliği güncellemesi. Apple, bu ayın başlarında , geniş çapta eleştirilen sistemde “iyileştirmeler yapmak” için değişiklikleri ertelediğini söyledi .

Apple’ın iPhone olaydan haberleri tüm izleyin tam burada .

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın