Instagram, Filistin sansür iddiaları arasında daha fazla yeniden paylaşılan gönderiyi ortaya çıkaracak

 Instagram, Filistin sansür iddiaları arasında daha fazla yeniden paylaşılan gönderiyi ortaya çıkaracak

Instagram, Filistin sansür iddiaları arasında daha fazla yeniden paylaşılan gönderiyi ortaya çıkaracak

Instagram, sansür iddialarını ele alabilecek değişiklikler yapıyor. Sosyal ağ etti teyit etmek Financial Times bunun Filistinlilerin içeriği sansürlenmesi şirketi suçlamasının ardından rütbesine onun algoritması orijinal eşit düzeyde Hikâyelerinde mesajları paylaştı değişiyor o. Bir Facebook sözcüsü Engadget’e amaçlanan bir sansür olmadığını ve ince ayarın yalnızca Filistin materyaline değil, yeniden paylaşılan içeriğin erişimiyle ilgili genel sorunlara bir yanıt olduğunu söyledi.

Sözcü, erişimleri üzerinde “beklenenden daha büyük bir etkisi” olan yeniden paylaşılan gönderilerin sayısında daha geniş bir artış olduğunu söyledi. Temsilci, insanların umduğu gibi olmadığını ve “iyi bir deneyim olmadığını” ekledi.

Facebook sözcüsü, Instagram’ın hala orijinallere daha fazla odaklanmak istediğini, ancak yaratıcı araçlar gibi onları vurgulamak için “başka yollar aramak” olacağını söyledi.

Bu değişiklik, iddia edilen sansürle ilgili tüm endişeleri çözmeyecek. Kullanıcılar, Facebook’un zararsız içeriğe rağmen şiddeti teşvik ettiği bildirilen “şehit” ve “direniş” gibi kelimeler içeren gönderileri işaretlediğini ve hatta Mescid-i Aksa’yı (çatışmaların olduğu) yanlış bir şekilde benzer şekilde ilişkilendirdikten sonra kaldırdığını söyledi. aşırılıkçılar koalisyonu. FT otomatik kaldırılan içeriğin üzerinde 80’in üzerinde temyiz dahil, Filistin yanlısı malzemenin muhtemel bastırılması için bu Facebook çalışanları sıkça çizdiği “50 kadar olduğu gibi” dikkat çekti.

Hareket, Instagram’da gördüğünüz Hikaye türleri üzerinde hala önemli bir etkiye sahip olabilir. Sık kullanılan konulara ilişkin içeriği görme olasılığınız daha yüksek olabilir. İnsanlar yanlış bilgi yayıyorsa bu sorunlu olabilir (WhatsApp yıllardır bu sorunla mücadele ediyor ), ancak Facebook açıkça eşit sıralamaların nihayetinde daha fazla insana yardımcı olacağına bahse giriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın