Instagram, alışveriş ve Markalar için sekmelerle yeni ana ekranı test ediyor

 Instagram, alışveriş ve Markalar için sekmelerle yeni ana ekranı test ediyor
11 Şubat 2020, Berlin: Etkileyici Aslan Aslan, SaferInternet kampanyasının bir parçası olarak AB'nin daha Güvenli İnternet Günü'nde başlattığı klicksafe girişiminin başlangıcında akıllı telefonunda Instagram profilini açtı.  Çocuklar için internet güvenliği konusunda farkındalık yaratmak.  Fotoğraf: Jens Kalaene / dpa-Zentralbild / dpa (Fotoğraf: Jens Kalaene / Getty Images üzerinden resim ittifakı)

Instagram, alışveriş ve Markalar için özel bölümler ekleyen ana ekranı için yeni düzenleri test ediyor. Şirket , “insanların uygulamayı nasıl kullandığını temsil eden ve içerik oluşturuculara, videolara ve alışverişe ekstra sevgi veren” üç yeni tasarım paylaştı .

Instagram Hindistan, Brezilya, Fransa ve Almanya’da, şirketin Reels ile “ivme” gördüğünü söylediği ülkelerde benzer bir düzeni test ediyor . Ancak en son test, Instagram’ın alışveriş bölümünü de geniş bir kullanıcı kitlesine ilk kez itmesi. 

Instagram, ana ekranı için üç yeni tasarımı test ediyor.

Yeni görünümlerin her biri biraz farklıdır, ancak üçü de mevcut bir bölüm (veya iki) etrafında dolaşırken Instagram Makaraları ve alışverişe göze çarpan bir yerleşim sağlar. Yeni düzenlerden birinde, Reels, Keşfet sekmesinin yerini alırken, alışveriş, “etkinlik” bölümünün yerini alır (hem Keşfetme hem de etkinlik, gelen kutusunun yanındaki uygulamanın sağ üst köşesine taşınır).  

Başka bir varyasyonda, Instagram altı kısayolu (ana sayfa, Keşfet, Makaralar, Mağaza, aktivite ve profil) alt sıraya sığdırırken, yeni bir gönderi oluşturma kısayolu sağ üste taşınır.

Tüm bunlar Instagram’ı daha kafa karıştırıcı hale getiriyor gibi görünüyorsa … yanılıyorsunuz. Instagram Facebook’un Instagram üzerindeki etkisi büyüdükçe, uygulamanın navigasyonu daha çok Facebook’un ünlü şişirilmiş uygulaması gibi görünmeye başlıyor . 

Bu tür güncellemeler geçmişte de popüler değildi. Instagram gelen kutusunun yanına bir IGTV kısayolu eklediğinde, kullanıcılar çıldırdı ve hemen görmezden geldi. Instagram kısayolu bu yılın başlarında bıraktı – belki de Makaralara ve alışverişe yer açmak için.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın